Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Reset (PC)

Reset PC

Opracowana przez studio Theory Interactive (założone przez dwóch byłych pracowników firmy Futuremark), pierwszoosobowa gra logiczna z tzw. "solowym trybem kooperacji".

Logiczne | FPP | science fiction | elementy zręcznościowe | indie | podróże w czasie

PC Windows
Okładka Reset (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

data nieogłoszona

Reset to pierwszoosobowa gra logiczna z tak zwanym „solowym trybem kooperacji”. Produkcja została stworzona przez fińskie studio Theory Interactive, założone przez dwóch byłych pracowników firmy Futuremark (znanej z benchmarków 3DMark oraz strzelanki Shattered Horizon).

W Reset przenosimy się do świata przyszłości, w którym zaawansowane technologie dają dość niezwykłe możliwości. Bohater produkcji potrafi zaginać czasoprzestrzeń i w ten sposób tworzyć „kopie” z przeszłości. Za ich pomocą gracz musi rozwiązać szereg wymagających, ale satysfakcjonujących zagadek logicznych. Liczy się w nich nie tylko intelekt, ale i zręczność – niektóre działania trzeba bowiem zsynchronizować w czasie.

Świat Reset dopuszcza pewną dowolność w doborze kolejnych zadań, ale jest to tylko dodatkiem do rozbudowanej, liniowej fabuły. Twórcy starają się opowiedzieć ciekawą historię przy pomocy wyszukanych środków – w tym widowiskowych, filmowych scenek. Ogromną zaletą produkcji jest jej oprawa wizualna. Mimo skromnego budżetu studio Theory Interactive stworzyło grę, która robi olbrzymie wrażenie swoją grafiką.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.8 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Reset

odpowiednia dla każdego wieku

Reset przesunięty na 2017 rok; twórcy prezentują nowe screeny w 4K

wiadomość19 grudnia 2016

Imponująca wizualnie gra logiczna Reset miała zadebiutować 20 grudnia, ale w ostatniej chwili twórcy poinformowali o przesunięciu premiery na 2017 rok. Na osłodę opublikowali kilka screenów w rozdzielczości 4K.

Wieści ze świata (Reset, Firefly Online, Dota 2) 20/4/15
Wieści ze świata (Reset, Firefly Online, Dota 2) 20/4/15

wiadomość20 kwietnia 2015

Dziś piszemy m.in. o wersji beta gry Reset udostępnionej wszystkim wspierającym ten tytuł, powrocie Nathana Filliona jako kapitana Reynoldsa w Firefly Online oraz niecodziennej modyfikacji gry Dota 2. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Reset ufundowany – niezależna gra logiczna ukaże się w wersji Director's Cut
Reset ufundowany – niezależna gra logiczna ukaże się w wersji Director's Cut

wiadomość24 grudnia 2013

Twórcy Reset otrzymali od fanów fundusze potrzebne na dokończenie tej ciekawie zapowiadającej się gry zręcznościowo-logicznej, osadzonej w klimatach science-fiction. W ramach podziękowania, studio Theory Interactive obiecało rozbudować produkcję o dodatkową zawartość.

Reset – pokazano klimatyczny teaser z fragmentami rozgrywki
Reset – pokazano klimatyczny teaser z fragmentami rozgrywki

wiadomość29 października 2013

Reset to imponująca graficznie gra logiczno-zręcznościowa, której debiut zaplanowany został na przyszły rok. Choć do premiery jest jeszcze sporo czasu, to twórcy ze studia Theory Interactive starają się na bieżąco informować o swojej produkcji – od wczoraj możemy zobaczyć klimatyczny teaser z fragmentami rozgrywki.

Reset powalczy o miejsce na Steamie, twórcy opublikowali nowe obrazki
Reset powalczy o miejsce na Steamie, twórcy opublikowali nowe obrazki

wiadomość7 października 2013

Imponująca wizualnie gra logiczna Reset pojawiła się na platformie Greenlight, gdzie w przyszłości powalczy o miejsce na Steamie. Twórcy ze studia Theory Interactive pokazali też cztery nowe obrazki. Jeszcze w tym miesiącu deweloper wystartuje ze zbiórką społecznościową na dokończenie produkcji.