Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2013, 10:25

Reset – pokazano klimatyczny teaser z fragmentami rozgrywki

Reset to imponująca graficznie gra logiczno-zręcznościowa, której debiut zaplanowany został na przyszły rok. Choć do premiery jest jeszcze sporo czasu, to twórcy ze studia Theory Interactive starają się na bieżąco informować o swojej produkcji – od wczoraj możemy zobaczyć klimatyczny teaser z fragmentami rozgrywki.

Tak wygląda postać kierowana przez gracza. Mroczna przyszłość w pełnej krasie. - Reset – pokazano klimatyczny teaser z fragmentami rozgrywki  - wiadomość - 2013-10-29
Tak wygląda postać kierowana przez gracza. Mroczna przyszłość w pełnej krasie.
RESET:
  • Reset to klimatyczna gra logiczno-zręcznościowa o manipulowaniu czasoprzestrzenią.
  • Twórcy wypuścili trzeci filmik – tym razem z fragmentami rozgrywki.
  • Gra pojawiła się na Steam Greenlight, gdzie w przyszłości powalczy o miejsce na Steamie.
  • Zbiórka crowdfundingowa rozpocznie się za kilka dni.

Theory Interactive to dwuosobowe studio z Finlandii, które obecnie pracuje nad grą logiczno-zręcznościową w klimatach noir sci-fi. W Reset, bo o tej produkcji mowa, gracze zyskają interesującą możliwość manipulowania czasoprzestrzenią – np. kopiując siebie z przeszłości, można pomagać samemu sobie w rozwiązywaniu zagadek. Widać to na samym teaserze, gdy kilka razy gracz popycha ten sam przedmiot wspólnie… ze sobą. Pierwszoosobowa gra logiczno-zręcznościowa zachwyca piękną oprawą graficzną od momentu, gdy pojawiły się o niej pierwsze informacje. Świeżo wypuszczony teaser tylko potwierdził te przekonania.

Teaser ukazuje zalety gry, na które zwracaliśmy już wcześniej uwagę: piękna oprawa graficzna buduje klimat mrocznego świata science fiction. Zobaczyliśmy także sposób obsługi mecha kierowanego przez gracza i praktyczne zastosowanie możliwości cofania czasu.

Warto podkreślić, że Reset jest ciągle we wczesnej fazie produkcji, a premiera zaplanowana została na przyszły rok i – jak można się domyślić – raczej nie na jego początek. Miesiąc temu gra weszła na platformę Steam Greenlight, gdzie w przyszłości powalczy o miejsce na Steamie. Wraz z wypuszczeniem teasera studio Theory Interactive planowało rozpoczęcie kampanii crowdfundingowej, ale – jak poinformowano na stronie oficjalnej gry – opóźni się ona o kilka dni.

  1. Oficjalna strona gry

Reset – pokazano klimatyczny teaser z fragmentami rozgrywki  - ilustracja #2Oprawa graficzna gry Reset sprawia świetne wrażenie, a teaser tylko utwierdził w przekonaniu, że może to być jedna z najładniejszych gier niezależnych ostatnich lat. Nie powinno to dziwić, gdyż twórcy tego tytułu – Theory Interactive – to dwuosobowe studio z Finlandii, które zostało założone przez byłych pracowników firmy Futuremark, znanej głównie z benchmarków 3DMark i strzelanki Shattered Horizon.

  1. Zobacz inne filmiki z gry Reset