Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 grudnia 2013, 12:45

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Reset ufundowany – niezależna gra logiczna ukaże się w wersji Director's Cut

Twórcy Reset otrzymali od fanów fundusze potrzebne na dokończenie tej ciekawie zapowiadającej się gry zręcznościowo-logicznej, osadzonej w klimatach science-fiction. W ramach podziękowania, studio Theory Interactive obiecało rozbudować produkcję o dodatkową zawartość.

Los Reset został zabezpieczony – przynajmniej pod względem finansowym - Reset ufundowany – niezależna gra logiczna ukaże się w wersji Director's Cut - wiadomość - 2013-12-24
Los Reset został zabezpieczony – przynajmniej pod względem finansowym
Reset w skrócie
  1. Producent: Theory Interactive
  2. Gatunek: gra zręcznościowo-logiczna
  3. Platformy docelowe: PC
  4. Data premiery: 2014 rok

Zbiórka na rzecz Reset została zwieńczona sukcesem. Kwotę 65 tysięcy euro, niezbędną do dokończenia produkcji, studio Theory Interactive zebrało na kilka godzin przed końcem akcji w serwisie IndieGoGo. Tylko w ciągu ostatniego dnia zgromadzono ponad 20 tysięcy euro, czyli około 1/3 potrzebnej sumy.

Ostatecznie fani ofiarowali 71 tysięcy euro. Choć wersja reżyserska gry (zawierająca dodatkowe poziomy) miała powstać dopiero po przekroczeniu progu 75 tysięcy euro, podekscytowani sukcesem twórcy zobowiązali się stworzyć ją z tym, co mają. Nietrudno wyobrazić sobie ich radość – w końcu losy akcji niemal do ostatniej chwili wisiały na włosku. Ekipa Theory Interactive powróci do pracy zaraz po przerwie świątecznej. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, Reset ukaże się na PC w 2014 roku.

Reset to ciekawie zapowiadająca się gra niezależna, powstająca w studiu Theory Interactive. Oprawa wizualna, widoczna na pierwszych zwiastunach i screenach z produkcji, zachwyca nie mniej niż sam pomysł na rozgrywkę. Reset zostanie osadzony w klimatach science-fiction, a główny bohater będzie w stanie przywoływać „kopie” samego siebie z przeszłości. Manipulując czasoprzestrzenią gracz będzie musiał rozwiązać szereg zagadek zręcznościowo-logicznych. Jakiś czas temu Reset pojawił się w programie Steam Greenlight w kategorii „Koncepcje”.

  1. Oficjalna strona gry Reset
  2. Reset w Steam Greenlight
  3. Zbiórka na rzecz Reset w serwisie IndieGoGo