Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS3X360PSV
Okładka WRC 4 (PC)

WRC 4

WRC 4 FIA World Rally Championship

Czwarta część cyklu symulacji rajdów samochodowych na licencji Rajdowych Mistrzostw Świata WRC. Produkcja studia Milestone pozwala graczom spróbować swoich sił za kierownicą 15 modeli autentycznych aut rajdowych (m.in.

Wyścigi | samochodowe

Okładka WRC 4 (PC)

data premiery gry:

25paź2013

PC X360 PS3 PSV

WRC: FIA World Rally Championship 4 należy do serii gier samochodowych opartych na licencji Rajdowych Mistrzostw Świata. To czwarta odsłona serii tworzonej przez włoskie studio Milestone. Wydaniem gry zajmuje się firma Bigben Interactive, a nie, jak to było do tej pory (nie licząc zręcznościowego „spin-offa”, WRC Powerslide), Black Bean Games.

WRC 4 czerpie pełnymi garściami z zakupionej licencji sportowej – gra oferuje możliwość rozegrania rajdów z sezonu WRC 2013 oraz rywalizacji z kierowcami i zespołami, biorącymi udział w mistrzostwach. Wiernie odwzorowano też trasy przejazdów i występujące w grze samochody.

Tryb kariery pozwala wcielić się w rolę wirtualnego kierowcy i brać udział w coraz bardziej prestiżowych zawodach, których zwieńczeniem jest World Rally Championship. Twórcy nie zapomnieli też o rozgrywce multiplayer, w której możemy rywalizować z żywym przeciwnikiem.

WRC 4 wykorzystuje ulepszony silnik Spikengine, użyty po raz pierwszy w WRC 3. W porównaniu z poprzednią odsłoną grafika uległa poprawie. Oczy graczy cieszą m.in. nowe dynamiczne efekty pogodowe oraz ładniejsze oświetlenie. Poprawiono również dźwięki otoczenia i odgłosy silników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-16  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 531 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,4 / 10 na podstawie 98 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI WRC 4

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe WRC 4

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce 9800 GX2 lub lepsza)
  • 4.1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Recenzja gry WRC 4 - Robert Kubica lepiej zakończył sezon
Recenzja gry WRC 4 - Robert Kubica lepiej zakończył sezon

Recenzja 3 listopada 2013, 13:21

Teraz każda z trzynastu dostępnych rund (wszystkie z kalendarza WRC) składa się dokładnie z sześciu oesów, po których następuje dekoracja zwycięzców. W kalendarzu imprez znalazły się więc między innymi Australia, Wielka Brytania, Niemcy, Szwecja, Portugalia czy Meksyk, a więc lokacje o zróżnicowanej charakterystyce nawierzchni i krajobrazach, których jednak nie ma za bardzo jak podziwiać w szalonym pędzie do kolejnego punktu kontrolnego. Zdaje się, że w przyszłym roku WRC ma ponownie zawitać do Polski, więc miejmy nadzieję, że w przyszłorocznej edycji popędzimy również po szutrze Warmii i Mazur. Cieszy możliwość rajdu nie tylko w środku dnia, ale także o świcie lub wieczorem. Szkoda, że zabrakło zmagań nocnych. Można sobie jedynie wyobrazić, jak bardzo by wrzała nasza krew, kiedy nocną czerń przecinają jedynie światła reflektorów, a my pędzimy wąską leśną dróżką 150 km/h.

PC
X360
PS3
PSV