Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS3PSVX360
Okładka WRC 4 (PC)
OkładkaWRC 4 (PC)

WRC 4

WRC 4 FIA World Rally Championship

Czwarta część cyklu symulacji rajdów samochodowych na licencji Rajdowych Mistrzostw Świata WRC. Produkcja studia Milestone pozwala graczom spróbować swoich sił za kierownicą 15 modeli autentycznych aut rajdowych (m.in.

Wyścigi | samochodowe

WRC 4 Premiera

25paź2013

PC X360 PS3 PSV

Gry podobne do WRC 4

Richard Burns Rally

Xpand Rally

DiRT 3

WRC: FIA World Rally Championship 4 należy do serii gier samochodowych opartych na licencji Rajdowych Mistrzostw Świata. To czwarta odsłona serii tworzonej przez włoskie studio Milestone. Wydaniem gry zajmuje się firma Bigben Interactive, a nie, jak to było do tej pory (nie licząc zręcznościowego „spin-offa”, WRC Powerslide), Black Bean Games.

WRC 4 czerpie pełnymi garściami z zakupionej licencji sportowej – gra oferuje możliwość rozegrania rajdów z sezonu WRC 2013 oraz rywalizacji z kierowcami i zespołami, biorącymi udział w mistrzostwach. Wiernie odwzorowano też trasy przejazdów i występujące w grze samochody.

Tryb kariery pozwala wcielić się w rolę wirtualnego kierowcy i brać udział w coraz bardziej prestiżowych zawodach, których zwieńczeniem jest World Rally Championship. Twórcy nie zapomnieli też o rozgrywce multiplayer, w której możemy rywalizować z żywym przeciwnikiem.

WRC 4 wykorzystuje ulepszony silnik Spikengine, użyty po raz pierwszy w WRC 3. W porównaniu z poprzednią odsłoną grafika uległa poprawie. Oczy graczy cieszą m.in. nowe dynamiczne efekty pogodowe oraz ładniejsze oświetlenie. Poprawiono również dźwięki otoczenia i odgłosy silników.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-16  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 543 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,4 / 10 na podstawie 98 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI WRC 4

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

WRC 4 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce 9800 GX2 lub lepsza)
  • 4.1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
X360
PS3
PSV