Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2013, 14:50

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

WRC: FIA World Rally Championship 4, czyli WRC 4 w październiku

WRC: FIA World Rally Championship 4 to tytuł tegorocznej edycji rajdowej serii gier. WRC 4 ukaże się w październiku w wersji na PC, Xboksa 360, PlayStation 3 i PlayStation Vita.

Milestone rozwinie formułę znaną z WRC 3

Co nowego w WRC 4?
  1. Aktualny kalendarz i zawodnicy WRC 2013
  2. Nowe efekty graficzne
  3. Ulepszony dźwięk
  4. Inne zmiany ewolucyjne

Studio Milestone zapowiedziało WRC: FIA World Rally Championship 4 – kolejną odsłonę serii gier samochodowych opartych na licencji Rajdowych Mistrzostw Świata. W przeciwieństwie do poprzedniczek, tegoroczną edycję wyda firma Bigben Interactive. Tytuł wyląduje na sklepowych półkach w październiku 2013 roku w edycji na PC, Xboksa 360, PlayStation 3 oraz PlayStation Vita.

WRC 4 pozwoli nam wziąć udział we wszystkich rajdach tegorocznego kalendarza Rajdowych Mistrzostw Świata. Twórcy podkreślają, że ważne jest dla nich wierne trzymanie się licencji. W grze odwzorowane zostaną kluczowe drużyny i kierowcy, biorący udział w rywalizacjach. Zmierzymy się z nimi w trybie kariery, który jak zawsze da nam szansę powalczyć o mistrzostwo. Nie zabraknie też rozgrywki wieloosobowej. Produkcja ma być przystępna dla nowych graczy, choć nie uściślono w jaki sposób zostanie to zrealizowane.

Zapowiadane zmiany w dużym stopniu dotyczą oprawy audiowizualnej. Rozwój grafiki możliwy będzie dzięki wykorzystaniu ulepszonej wersji silnika Spikengine, który zadebiutował w WRC 3. Twórcy zapewniają, że w „czwórce” zobaczymy m.in. nowe dynamiczne efekty pogodowe i ulepszone oświetlenie. Poprawie ma też ulec dźwięk, co cieszy, ponieważ odgłosy silników nie były mocną stroną poprzedniczki. Autorzy gry dodają, że wiele usprawnień zostało zasugerowanych przez fanów serii. Z opublikowanej w sieci notki prasowej można wywnioskować, że Milestone stawia na ewolucję, a nie rewolucję, co wydaje się być słusznym posunięciem.