Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS3X360PSV
Okładka WRC 3 (PC)

WRC 3

Trzecia odsłona popularnej serii wyścigowej, zapoczątkowanej i rozwijanej przez doświadczone włoskie studio Milestone – twórców takich marek, jak Screamer, SBK czy MotoGP.

Wyścigi | samochodowe | rajdy

Okładka WRC 3 (PC)

data premiery gry:

12paź2012

PC PS3 X360

26paź2012

PSV
Kolekcja gier
Obserwuj grę

WRC 3 to zgodnie z nazwą trzecia odsłona cyklu gier wyścigowych wyprodukowanych na licencji Rajdowych Mistrzostw Świata rozgrywanych pod egidą FIA. Jej opracowaniem ponownie zajęło się doświadczone włoskie studio Milestone.

Gra powstała w oparciu o oficjalną licencję Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) i umożliwia wzięcie udziału w wirtualnej wersji World Rally Championship (Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata), czyli najwyższej kategorii rywalizacji w rajdach samochodowych. Rozgrywane co roku zawody składają się z kilkunastu rund, z których każda ma postać trzydniowych zawodów zlokalizowanych w różnych miejscach świata.

Dzięki oficjalnej licencji autorzy mogli zaoferować wszystkie trasy, zespoły, zawodników oraz samochody z sezonu 2012. W porównaniu z poprzednimi odsłonami serii znacznie urealniono nawierzchnię dróg, które teraz sprawiają o wiele lepsze wrażenie. Zwężono też szerokość odcinków specjalnych, przez co gra jest trudniejsza niż wcześniejsze odsłony. Jednocześnie dodano m.in. zawody w drifcie czy też polegające na przejeżdżaniu przez szereg poustawianych na drodze gąbkowych bloczków, za zbicie których przyznawane lub odejmowane są punkty.

W trybie kariery zrezygnowano z rozbudowanego panelu menadżerskiego. Nadal jednak mamy możliwość modyfikacji trzymanych w garażu pojazdów. Zmieniły się także warunki, na których odblokowywane są kolejne zawody i pojedynki z najlepszymi kierowcami. Teraz zarówno za uzyskane miejsce, jak i za styl jazdy, kierowca otrzymuje gwiazdki. Ich liczba determinuje możliwości rozwoju kariery.

WRC 3 powstało na nowym silniku graficznym o nazwie Spikengine. Dzięki temu otrzymaliśmy znacznie bardziej zaawansowane efekty świetlne i cząsteczkowe, a tłumy widzów na poboczach tras obdarzono wyraźnie większą ilością detali.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 617 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 109,99 PLN

Klasyfikacja PEGI WRC 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe WRC 3

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 5.5 GB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista/7
  • łącze internetowe
Do trzech razy sztuka – recenzja gry WRC 3
Do trzech razy sztuka – recenzja gry WRC 3

Recenzja 18 października 2012, 14:00

Nie podobają mi się także niemalże skopiowane z Dirta zawody polegające na rozbijaniu autem piankowych bloków. Zmianą jest tylko umieszczenie na trasie przejazdu brył, po uderzeniu w które odejmowane są punkty, trzeba więc uważać. Gra spokojnie mogłaby się obyć i bez tych pianek. Ta sama uwaga dotyczy także wyścigów w drifcie.

PC
PS3
X360
PSV