Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2012, 11:15

autor: Sarge

WRC 3 w wersji na PC i PlayStation Vita wjeżdża do polskich sklepów

Dzisiaj odbyła się polska premiera gry rajdowej WRC 3 w wersjach na PC oraz PlayStation Vita. Posiadacze PlayStation 3 oraz Xboksa 360 mogą oficjalnie kupować dzieło studia Milestone od 19 października. W naszym kraju gra została wydana przez firmę Licomp Empik Multimedia.

W Polsce oficjalnie zadebiutowała gra rajdowa WRC 3 w wersji na PC oraz PlayStation Vita. Dzieło studia Milestone ukazało się w naszym kraju z opóźnieniem (nie licząc edycji na PlayStation Vita) w stosunku do europejskiej premiery (12 października).

Poślizg dotyczy wersji na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Dwie ostatnie pojawiły się jednak w Polsce tydzień temu, a więc 19 października. W naszym kraju produkcja studia Milestone została wydana przez firmę Licomp Empik Multimedia. Na PC jest dostępna w polskiej kinowej wersji językowej (napisy), podczas gdy posiadacze trzech pozostałych platform sprzętowych muszą zadowolić się językiem angielskim.

Gra rajdowa WRC 3 powstała w oparciu o oficjalną licencję FIA - 2012-10-26
Gra rajdowa WRC 3 powstała w oparciu o oficjalną licencję FIA

Cena sugerowana WRC 3 na PC została ustalona na poziomie 109,99 złotych. Posiadacze PlayStation 3 oraz Xboksa muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 209,99 złotych, a użytkownicy PlayStation Vita zapłacą 149,99 złotych. Wiele sklepów oferuje grę nieco taniej. Najciekawsze oferty tradycyjnie znajdziecie w naszej encyklopedii.

Przed ewentualnym zakupem warto sprawdzić wersję demonstracyjną dostępną dla posiadaczy PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Pozwala ona sprawdzić tryb Road to Glory, a także wziąć udział w wyścigu w Hiszpanii jako Sebastien Loeb. Oprócz tego zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją, w której wypowiadamy się pochlebnie na temat najnowszej części serii, pisząc o „dużym kroku naprzód w stosunku do wcześniejszych odsłon”.

WRC 3 to gra wyprodukowana w oparciu o oficjalną licencję Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA), pozwalająca na wzięcie udziału w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata (WRC). Oznacza to obecność wszystkich tras, zespołów, zawodników oraz samochodów z sezonu 2012. Tytuł został usprawniony w wielu elementach w stosunku do poprzednich części cyklu i działa na nowym silniku graficznym o nazwie Spikengine.