Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 26 października 2012, 11:00

autor: Aver

Najlepiej sprzedające się gry konsolowe do końca września 2012 roku według Nintendo

Koncern Nintendo opublikował zestawienia dwudziestu najlepiej sprzedających się gier na konsole w Stanach Zjednoczonych, Europie i Japonii w okresie od stycznia do końca września 2012 roku. Klasyfikacje na Starym Kontynencie i w USA zdominowały tytuły sportowe – FIFA 13, FIFA 12 oraz Madden NFL 13. W Kraju Kwitnącej Wiśni pierwsze miejsca zajęły gry z serii Pokémon na konsolę Nintendo DS.

Seria FIFA zdominowała sprzedaż gier na konsole w Europie - 2012-10-26
Seria FIFA zdominowała sprzedaż gier na konsole w Europie

NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCE SIĘ GRY KONSOLOWE W 2012 ROKU

  • Zestawienia obejmują okres od stycznia do września;
  • Europa: FIFA 12 i FIFA 13;
  • USA: Madden NFL 13 i Borderlands 2;
  • Japonia: Pokémon Black Version 2 i Pokémon White Version 2.

Koncern Nintendo opublikował zestawienie najlepiej sprzedających się gier konsolowych w pierwszych dziewięciu miesiącach 2012 roku w Europie, Stanach Zjednoczonych i Japonii. Stanowią one część wczorajszej prezentacji wyników finansowych firmy za drugi kwartał roku finansowego 2013, czyli okres od 1 lipca do 30 września 2012 roku.

Wyniki dla rynku europejskiego zostały przygotowane w oparciu o dane ze sprzedaży pochodzące z 14 krajów zachodniej części Starego Kontynentu. Absolutny prymat należał do dwóch ostatnich odsłon serii FIFAFIFA 13 w wersji na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 oraz FIFA 12 w wydaniu na urządzenie koncernu Sony. Na czwartym miejscu uplasowała się strzelanka Call of Duty: Modern Warfare 3, także na PlayStation 3 – łącznie w zestawieniu dwudziestu tytułów aż dziewięć było przeznaczonych na tę platformę, zaledwie trzy na Xbox 360, a osiem na urządzenia Nintendo.

Najlepiej sprzedające się gry konsolowe w Europie (styczeń – wrzesień 2012; źródło: Nintendo)
Najlepiej sprzedające się gry konsolowe w Europie (styczeń – wrzesień 2012; źródło: Nintendo)

W USA najwięcej pozycji na liście najlepiej sprzedających się gier zajęły tytuły na konsolę firmy Microsoft – było ich tam aż dziewięć, w porównaniu do czterech na PlayStation 3 i siedmiu na urządzenia koncernu Nintendo. Na pierwszych dwóch miejscach uplasowała się gra Madden NFL 13, która w ciągu pierwszych 24 godzin obecności na rynku sprzedała się w 900 tys. egzemplarzy, a następnie zdominowała wrześniowy raport grupy NPD. Podobnie jak w zestawieniu amerykańskiej grupy badawczej za miniony miesiąc, symulatorowi futbolu amerykańskiego po piętach deptało Borderlands 2. Warto podkreślić wysokie, piąte miejsce Mass Effect 3, która w Europie uplasowała się dopiero na 18. pozycji. W porównaniu ze Starym Kontynentem, Amerykanie chętniej sięgali w tym roku także po The Elder Scrolls V: Skyrim (10. miejsce) i Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier (11. w zestawieniu).

Najlepiej sprzedające się gry konsolowe w USA (styczeń – wrzesień 2012; źródło: Nintendo)
Najlepiej sprzedające się gry konsolowe w USA (styczeń – wrzesień 2012; źródło: Nintendo)

Japonia to jak zwykle zupełnie inny świat. Sprzedaż zdominowały tytuły na platformy koncernu Nintendo – zajęły aż 15 z 20 miejsc. Pierwsze trzy pozycje należały do dwóch gier z gatunku jRPG na system DS – Pokémon Black Version 2 oraz Pokémon White Version 2, a także New Super Mario Bros. 2 na konsolę 3DS. Warto podkreślić dobry wynik Resident Evil 6 na PlayStation 3. Gra firmy Capcom zajęła szóste miejsce na liście.

Najlepiej sprzedające się gry konsolowe w USA (styczeń – październik 2012; źródło: Nintendo)
Najlepiej sprzedające się gry konsolowe w USA (styczeń – październik 2012; źródło: Nintendo)
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.