Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2013, 16:22

autor: Olek

BioShock: Infinite – Burial at Sea – zobacz pierwsze 5 minut rozgrywki

Na stronie internetowej studia Irrational Games opublikowany został klip wideo z fragmentem rozgrywki BioShock: Infinite – Burial at Sea. 5-minutowy materiał pozwala zapoznać się z początkiem fabuły dodatku, a także zobaczyć podwodną metropolię Rapture tuż przed jej upadkiem.

Ostatnie dni to prawdziwy wysyp informacji związanych z zapowiedzianym pod koniec lipca nowym dodatkiem do gry BioShock: Infinite. W dzisiejszych Wieściach ze świata możecie przeczytać o trofeach do odblokowania w BioShock: Infinite – Burial at Sea. Na tym jednak nie koniec, bo deweloperzy z Irrational Games opublikowali także fragment rozgrywki.

Nieco ponad 5-minutowy klip wideo przedstawia początkowe sekwencje związane z fabułą rozszerzenia. Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, akcja toczy się 31 grudnia 1958 roku. Biuro detektywa Bookera DeWitta (w tę postać gracz wcieli się w pierwszym epizodzie) odwiedza tajemnicza kobieta, która przedstawia się jako Elizabeth. Prosi ona o pomoc w odnalezieniu kilkuletniej Sally. Z dialogów między bohaterami wynika, że Booker już wcześniej bezskutecznie szukał dziewczynki. Jego nowa klientka posiada jednak informacje, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu dziecka...

Udostępniony fragment rozgrywki pozwala pobieżnie zapoznać się z Rapture tuż przed wydarzeniami, które doprowadziły do jego upadku. Fani pierwszych dwóch gier z serii BioShock powinni być zadowoleni - w czasie krótkiego spaceru przez podwodną metropolię bohaterowie natykają się m.in. na Siostrzyczki oraz jednego z Tatuśków przy pracy.

Przypomnijmy, że zgodnie z deklaracjami twórców rozszerzenie BioShock: Infinite – Burial at Sea ukaże się w formie dwóch epizodów, z których pierwszy wydany zostanie jeszcze w tym roku na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Każda z części dodatku kosztować będzie 15 dolarów.

  1. Oficjalna strona gry BioShock: Infinite
  2. Strona internetowa studia Irrational Games