Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2013, 15:25

autor: Góral

BioShock: Infinite - w Burial at Sea powrócimy do Rapture

Dziś ma miejsce premiera pierwszego dodatku DLC do gry BioShock: Infinite - Clash in the Clouds. Znacznie ważniejszym wydarzeniem jest jednak zapowiedź rozszerzenia fabularnego Burial at Sea, które zabierze nas ponownie do Rapture.

Firma 2K Games zapowiedziała nowe rozszerzenie do gry BioShock: Infinite - Burial at Sea. Dzięki niemu powrócimy do podwodnego miasta Rapture, znanego z dwóch pierwszych odsłon serii. Dodatkowo dziś ma miejsce premiera pierwszego dodatku DLC do popularnej produkcji - Clash in the Clouds.

Burial at Sea w skrócie:
  • Rozszerzenie fabularne do gry BioShock: Infinite podzielone na dwie części
  • Akcja rozgrywać będzie się w podwodnym mieście Rapture
  • Premiera nastapi w tym roku

Niestety nie wiemy zbyt wiele na temat Burial at Sea. Ujawniono jedynie, że przedstawiona w nim historia podzielona ma być na dwie części, w których poznamy losy Bookera i Elizabeth, przebywających w mieście Rapture. Koszt każdego epizodu ustalono na 15 dolarów (około 47 zł), natomiast osoby, które wykupiły przepustki sezonowe otrzymają dodatki „za darmo”.

Zaprezentowano również powyższy zwiastun Burial at Sea, na którym możemy zobaczyć podwodną metropolię jeszcze w czasach świetności. Dodatkowo pod koniec nagrania widzimy znacznie dojrzalszą Elizabeth. Tytuł ma się ukazać na wszystkich platformach docelowych w tym roku, jednak nie ujawniono żadnego wiążącego terminu.

Przy okazji warto wspomnieć, że dziś, na komputerach PC i konsolach Xbox 360, PlayStation 3, debiutuje pierwsze rozszerzenie do BioShock: Infinite. Clash in the Clouds to swego rodzaju tryb areny, w którym gracze odpierają ataki kolejnych fal wrogów na czterech mapach. Twórcy przygotowali różne wyzwania polegające, np. na pokonaniu przeciwników określoną bronią, a za zarobione w czasie rozgrywki pieniądze można wykupić różne rzeczy (np. szkice koncepcyjne) w The Columbian Archeological Society. Koszt tego dodatku DLC wynosi 5 dolarów (około 16 zł) i wchodzi on w skład przepustki sezonowej.

BioShock: Infinite - w Burial at Sea powrócimy do Rapture - ilustracja #2BioShock: Infinite to trzecia odsłona jednej z najważniejszych serii ostatnich lat. Tytuł ukazał się w marcu bieżącego roku i zebrał bardzo ciepłe opinie od graczy i recenzentów. Również u nas g40st zachwycił się wykreowanym przez studio Irrational Games światem. Średnia ocen na serwisie Metacritic wynosi natomiast 94 punkty w wersji na komputery PC i konsolę PlayStation 3.