Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2013, 13:59

autor: Hed

Wieści ze świata (PS4, Xbox One, Watch Dogs, Shroud of the Avatar) 30/7/13

Dziś piszemy m.in. o rozmowach grupowych na PlayStation 4, cenach akcesoriów do Xboksa One, postaciach, jakie spotkamy w Watch Dogs oraz edytorze podziemi w Shroud of the Avatar. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Expeditions: Conquistador

Ofertą dnia na platformie Steam jest Expeditions: Conquistador, niezależna produkcja RPG. Tytuł można kupić za 9,99 euro, czyli ok 42 zł. Z innych ciekawych promocji aktualnie dostępnych na Steamie warto wspomnieć o przecenie na gry: Still Life (3,74 euro za dwie odsłony serii), Guns of Icarus Online (6,45 euro) oraz Space Empires (4,99 euro za część czwartą i piątą).

Watch Dogs

Firma Ubisoft omówiła postacie, jakie poznamy w grze Watch Dogs. Z artykułu dowiedzieliśmy się, że przyjaciele Aidena Pearce’a, głównego bohatera, będą tak jak on reprezentowali „szarą strefę” - ludzi działających poza prawem. Aiden nie raz będzie musiał korzystać z pomocy osób, których zamiary nie będą w stu procentach jasne – znajdziemy wśród nich zarówno sprzymierzeńców, jak i wrogów. Istotną częścią fabuły ma być to, że rodzina hakera została zraniona przez pewną grupę. Pearce obsesyjnie będzie starał się wyjaśnić sytuację. Pomoże mu w tym między innymi enigmatyczny kolektyw hakerów DedSec, próbujący oświecić mieszkańców Chicago odnośnie zagrożeń, jakie wiążą się z systemem monitorowania CtOS.

W Watch Dogs poznamy wiele niejednoznacznych osób. - Wieści ze świata (PS4, Xbox One, Watch Dogs, Shroud of the Avatar) 30/7/13 - wiadomość - 2013-07-30
W Watch Dogs poznamy wiele niejednoznacznych osób.

W Watch Dogs trafimy na T-Bone’a Grady’ego, nieco zwariowanego gościa znającego się na technologii. Postać będzie borykała się z własnymi problemami z przeszłości, w tym błędem, przez który zginęło parę osób. W pewnym momencie T-Bone będzie potrzebował pomocy Aidena. Kolejną postacią jest Jordi Chin, przyjaciel Aidena o dość zwichrowanym poczuciu humoru. Ich relacja będzie raczej skomplikowana, bo Jordi ma przejawiać skłonności do przemocy. Chin nie raz pomoże Pearce’owi – za odpowiednią opłatą. Trzecią z przedstawionych postaci jest Clara Lille, niebezpieczna kobieta o niejasnej przeszłości. Lille zaskoczy nas świetnymi umiejętnościami hakerskimi – żaden system zabezpieczeń nie będzie stanowił dla niej przeszkody. Clara będzie miała pewien mroczny sekret i podobno uda się nam go poznać.

Sony i PS4

Firma Sony poinformowała, że na PlayStation 4 pojawi się funkcja „party chat”, czyli grupowych rozmów głosowych, której zabrakło na PlayStation 3. Producent ujawnił także, że ta usługa nie będzie wymagała posiadania abonamentu PlayStation Plus, potrzebnego do grania w sieci. PlayStation Plus nie będzie też potrzebne do korzystania z takich elementów, jak gry free-to-play, Netflix, czy Amazon Video. Oczywiście dwie ostatnie z wymienionych usług raczej nie będą dostępne w Polsce. Pozostając w temacie PlayStation 4, w filmie z odpowiedziami na pytania fanów ujawniono, że jej użytkownicy będą mogli mieć do 2000 przyjaciół - dwa razy więcej niż na Xboksie One.

Xbox One

Mamy także nowe wieści na temat Xboksa One, a raczej akcesoriów do konsoli Microsoftu. Firma potwierdziła, że dodatkowy kontroler Xbox One będzie kosztował 60 dolarów. 25 dolarów zapłacimy za to za headset. W sklepie Microsoftu znajduje się też pakiet zawierający pada i ładowarkę do niego za 75 dolarów. Urządzenie do ładowania kosztuje osobno 25 dolarów. Kupno tych elementów nie będzie wymagane, żeby pograć na Xboksie One, bo w zestawie z konsolą otrzymamy jeden bezprzewodowy kontroler oraz wbudowanego Kinecta, który przynajmniej w teorii będzie mógł zastąpić słuchawki z mikrofonem.

Experiment 12

Terry Cavanagh, znany producent gier niezależnych, wypuścił projekt Experiment 12, który jest kolektywnym dziełem paru osób. Cavanagh, autor między innymi Super Hexagon i VVVVVV, przygotował pierwszy rozdział tej opowieści, a później przekazał pałeczkę dalej. Swój udział w nietypowym przedsięwzięciu mieli między innymi Ian Snyder (Captain Dan v. Zombie Plan), Jack King-Spooner (Blues of Mittavinda) oraz Jasper Byrne (Lone Survivor), który stworzył ostatni, dwunasty rozdział. Experiment 12 jest opisywany jako dziwna gra podejmująca temat chorób psychicznych i stopniowego odchodzenia od zmysłów. Ściągnięcie ją za darmo z oficjalnej strony.

Shroud of the Avatar

Studio Portalarium rozpoczęło rozsyłanie jednej z ciekawszych nagród za wsparcie projektu Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues na Kickstarterze: edytora poziomów Dungeon Kit. Otrzymały go osoby, które wpłaciły co najmniej 400 dolarów. Do premiery samej gry zostało jeszcze bardzo dużo czasu, ale narzędzie pozwala przygotować własne podziemia – wprowadzenie zaprezentowano w poniższym filmie. Osoby, które chciałyby otrzymać dostęp do edytora mogą zwiększyć swój wkład finansowy lub kupić narzędzie w sklepie Unity, gdzie Dungeon Kit pojawi się w tym tygodniu. To raczej drogie rozwiązanie, bo pakiet ma kosztować 100-150 dolarów. Tak wysoka cena nie powinna jednak nikogo dziwić, bo edytor jest skierowany do deweloperów i można go wykorzystać także w komercyjnych projektach.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Tropical Stormfront
 2. Desert Stormfront
 3. Soulcalibur II HD Online
 4. Oniken
 5. Grand Theft Auto V
 6. Assassin's Creed IV: Black Flag
 7. The Raven: Legacy of a Master Thief
 8. Real Boxing
 9. Wasteland 2
 10. CastleStorm
 11. Men of War: Assault Squad 2
 12. Boot Hill Heroes
 13. Zumba Kids

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Iron Soul - kim jest H-25 – trailer
 2. The Bureau: XCOM Declassified - Agent Ennis Cole: Pościg
 3. Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist - taktyki rozgrywki - Duch, Pantera, Atak (PL)