Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360
Okładka Boot Hill Heroes (X360)

Boot Hill Heroes

Utrzymana w konwencji spaghetti westernu, old-schoolowa gra RPG, nawiązująca do czasów komputerów 16-bitowych i ery konsoli SNES.

RPG | turowe | western | indie | kooperacja | klasyczne RPG

Okładka Boot Hill Heroes (X360)

data premiery gry:

8cze2014

PC

6gru2014

X360

Boot Hill Heroes to utrzymana w konwencji spaghetti westernu, old-schoolowa gra RPG, nawiązująca do czasów komputerów 16-bitowych i ery konsoli SNES. Za jej powstanie odpowiedzialne jest niezależne amerykańskie studio Experimental Gamer.

Po domniemanym ataku Indian z plemienia Chepakwik, ludność spokojnego miasteczka Bronco County znajduje się na krawędzi wojny. Ale tylko mieszkający na farmie dzieciak Kid zna prawdę, która może powstrzymać rozlew krwi. Wraz z trójką swych kompanów: rewolwerowcem Desperado, księżniczką Indian i Calamity Jane musi ujawnić spisek i postawić przed sądem sześciu wyjętych spod prawa członków gangu Saints-Little. Ich podróż wiedzie poprzez rancza, farmerskie osady, indiańskie wioski, kopalnie złota i więzienia - aż do serca amerykańskiego Dzikiego Zachodu. Od graczy zależeć będzie, czy ta epicka przygoda w poszukiwaniu sprawiedliwości zakończy się sukcesem i doprowadzi do ujawnienia prawdy.

Boot Hill Heroes polega na swobodnej eksploracji rozległych terenów Dzikiego Zachodu, wykonywaniu zlecanych przez postaci niezależne misji oraz toczeniu walk z bandytami, zwierzętami itp. Pojawią się także mini-bossowie jak np. niedźwiedź grizzly. Walki toczone są w systemie turowym, choć niektóre z umiejętności mogą być używane w dowolnej chwili, w zależności od stopnia naładowania paska mocy. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymano interesujący i świeży system walki, niespotykany w podobnych grach. Każdy z czterech bohaterów opisany jest oczywiście kilkoma parametrami i posiada umiejętności, które w toku gry będzie można rozwijać.

Gra nastawiona jest na 4-osobowy tryb kooperacyjny, który zgodnie z zamysłem twórców przypomina nieco ten znany z wcześniejszych odsłon Final Fantasy. Gracze mogą współpracować ze sobą zarówno lokalnie, jak i poprzez internet, a każdy z nich może w dowolnym momencie przejść do menu by dostosować np. sprzęt i umiejętności nie przerywając gry. Jeśli w rozgrywce uczestniczy mniej niż czterech graczy, jeden z nich kontroluje więcej niż jedną postać.

Oprawa graficzna oraz dźwiękowa gry utrzymana jest w stylu retro i przywodzi na myśl kultowe tytuły z konsoli SNES, takie jak Earthbound czy Chrono Trigger.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Boot Hill Heroes

odpowiednia dla każdego wieku

PC
X360