Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Tropical Stormfront (PC)
OkładkaTropical Stormfront (PC)

Tropical Stormfront PC

Militarna strategia czasu rzeczywistego (RTS), stworzona przez studio Noble Master Games. Gracz kieruje poczynaniami jednej z dwóch skonfliktowanych frakcji, starających się przejąć kontrolę nad archipelagiem tropikalnych wysepek.

Strategiczne | RTS | casual | widok izometryczny

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tropical Stormfront Premiera PC

6marca2012

producent: Noble Master Games wydawca: Noble Master Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Tropical Stormfront to utrzymana w klimacie retro strategia czasu rzeczywistego (RTS), za powstanie której odpowiedzialne jest studio Noble Master Games, znane m.in. z serii Age of Conquest. Źródłem inspiracji dla deweloperów stała się klasyczna gra wojenna Empire autorstwa Waltera Brighta.

Akcja tytułu osadzona została w czasach współczesnych na archipelagu tropikalnych wysp, o który trwa zażarta rywalizacja pomiędzy sojuszem UDA (United Democratic Alliance) oraz wrogo nastawioną koalicją ODO (Order, Discipline and Obedience).

Kampania główna, przeznaczona do rozgrywki solowej, składa się z zestawu zróżnicowanych misji, w których zadaniem gracza może być przetrwanie ataków nieprzyjaciela, pojmanie wrogiego generała, przejęcie kontroli nad wskazanym obszarem czy też odniesienie zwycięstwa w bitwie na morzu, lądzie bądź w powietrzu. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z generowanych losowo map dostępnych również do potyczek w trybie wieloosobowym za pośrednictwem sieci LAN lub Internet.

Mechanika rozgrywki hołduje prostym zasadom, jednak osiągnięcie biegłości może stanowić spore wyzwanie. W grze pojawia się łącznie osiem nacji: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Rosja, Chiny, Japonia, Indie oraz Brazylia. Gracz dowodzić może wieloma jednostkami różnego typu: od artylerii i czołgów, poprzez lotniskowce, łodzie podwodne i niszczyciele, aż po śmigłowce i myśliwce odrzutowe. Kluczem do zwycięstwa jest wykorzystanie atutów poszczególnych formacji i przejęcie kontroli nad strategicznymi obiektami na planszy.

Dwuwymiarowa oprawa graficzna Tropical Stormfront nawiązuje do stylistyki retro rodem z komputerów 16-bitowych. Akcja ukazana jest w rzucie izometrycznym, co przywodzi na myśl skojarzenia m.in. z serią Civilization.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Tropical Stormfront: Odpowiednia dla każdego wieku.