Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues (PC)

Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues PC

Osadzona w realiach fantasy gra fabularna, pozwalająca zarówno na zabawę w pojedynkę, jak i sieciowe rozgrywki w stylu produkcji MMORPG.

RPG | TPP | fantasy | zagraj za darmo | PvP | PvE | MMORPG | crowdfunding | kooperacja | MMO | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24listopada2014

wczesny dostęp

27marca2018

27marca2018

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues to gra cRPG pozwalająca zarówno na samotną zabawę, jak i sieciowe rozgrywki MMO. Produkcja powstała w studium Portalarium, a głównym projektantem był Richard Garriott, czyli ojciec legendarnej serii Ultima.

Gra oferuje rozbudowaną warstwę fabularną, którą opracował pisarz Tracy Hickman. Autor ten jest prawdziwym weteranem gatunku fantasy i wspólnie z Margaret Weis stworzył świat Dragonlance. Duet ten jest również odpowiedzialny za szereg książek osadzonych w tym uniwersum, z których najpopularniejsze są dwie trylogie - Kroniki i Legendy. Akcja Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues toczy się w pełnej magii krainie fantasy, która została przygotowana z bardzo dużym przywiązaniem do detali. Zamieszkujące ją ludy są zorganizowane w unikalne cywilizacje, z własnymi tradycjami i rozległą historią.

Autorzy zapewnili graczom olbrzymią swobodę wyboru. Sami decydujemy, czy nasza postać zostanie poszukiwaczem przygód, czy też wybierze karierę kupca lub rolnika. Rozpoczynając zabawę musimy odpowiedzieć na serię pytań, które ukształtują profil psychologiczny bohatera oraz jego system wartości. Podczas rozgrywki zmuszani jesteśmy regularnie podejmować ciężkie decyzje, a następnie radzić sobie z ich konsekwencjami. Zwiedzany przez nas wirtualny świat oferuje wysoki poziom interaktywności i pozwola na budowanie przez graczy domów.

Gra pozwala zarówno na zabawę w ramach tradycyjnej kampanii dla pojedynczego gracza, jak i branie udziału w sieciowych rozgrywkach w stylu MMORPG. Tak dużą rozpiętość trybów umożliwia pomysłowy system stopniowania elementów multiplayer, dzięki któremu sami gracze decydują o tym, czy chcą bawić się samotnie bez żadnego połączenia z Internetem, w małej grupie przyjaciół czy też wkroczyć na serwery otwarte dla wszystkich, na których jednocześnie przebywają tysiące osób.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.4 / 10 na podstawie 353 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 142,99 PLN

Gry podobne do Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues

Wymagania wiekowe Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues

12+

Wymagania sprzętowe Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz / AMD Athlon X2 2.7 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce 8800 GT / Radeon HD 3870 lub lepsza
 • 22 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Quad Core 2.4 GHz
 • 12 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1080 lub lepsza
 • 22 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Shroud of the Avatar Forsaken Virtues - MMORPG twórcy cyklu Ultima przechodzi na model free to play
Shroud of the Avatar Forsaken Virtues - MMORPG twórcy cyklu Ultima przechodzi na model free to play

wiadomość31 października 2018

Siedem miesięcy po premierze pełnej wersji, Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues, czyli nowe (MMO)RPG twórcy kultowego cyklu Ultima Richarda Garriotta, przechodzi na model free-to-play. Od teraz wszyscy zainteresowani mogą ukończyć kampanię fabularną i niemal dowolnie korzystać z wszystkich dobrodziejstw tytułu.

Weekendy z Overwatch, R6 Siege i NBA 2K18 na Xbox Live, strajk pracowników Eugen Systems i inne wieści
Weekendy z Overwatch, R6 Siege i NBA 2K18 na Xbox Live, strajk pracowników Eugen Systems i inne wieści

wiadomość16 lutego 2018

Dziś piszemy o trzech darmowych okresach z grami na Xbox Live w ten weekend, buntujących się przeciw własnemu szefostwu deweloperach Steel Division: Normandy 44, zmartwychwstałym Shaq Fu: A Legend Reborn i wygrzebującym się z wczesnego dostępu RPG Shroud of the Avatar. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues można teraz przetestować za darmo
Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues można teraz przetestować za darmo

wiadomość5 marca 2017

Zespół Portalarium udostępnił wersję trial Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues, czyli znajdującej się wciąż w produkcji gry MMORPG, której głównym projektantem jest twórca cyklu Ultima, Richard Garriott.

Wieści ze świata (Oculus Rift, Planet Coaster, Shroud of the Avatar, Rise of the Tomb Raider) 27/7/2016
Wieści ze świata (Oculus Rift, Planet Coaster, Shroud of the Avatar, Rise of the Tomb Raider) 27/7/2016

wiadomość27 lipca 2016

Dziś piszemy o terminie premiery gry Planet Coaster, ważnej aktualizacji Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues, darmowym Tomb Raider: Definitive Edition do pre-orderów na Rise of the Tomb Raider na PS4, ulepszeniach Oculus Rifta i przejściu Adama Boyesa z Sony do Iron Galaxy Studios. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Richard Garriott, twórca Ultimy, sprzedaje swoją krew na eBayu

wiadomość8 lipca 2016

Richard Garriott, słynny deweloper, twórca kultowej Ultimy, postanowił w niecodzienny sposób wypromować grę Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues. W tym celu sprzedaje ją wraz z dodatkami i - uwaga - własną krwią w serwisie eBay.