Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2017, 11:42

autor: Adrian Werner

Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues można teraz przetestować za darmo

Zespół Portalarium udostępnił wersję trial Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues, czyli znajdującej się wciąż w produkcji gry MMORPG, której głównym projektantem jest twórca cyklu Ultima, Richard Garriott.

Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues, czyli nowe MMORPG ojca cyklu Ultima Richarda Garriotta, sprzedawane jest w Steam Early Access już od listopada 2014 roku. Dopiero teraz jednak studio Portalarium postanowiło udostępnić wersję trial gry.

Okres trial potrwa do 9 marca. - Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues można teraz przetestować za darmo - wiadomość - 2017-03-05
Okres trial potrwa do 9 marca.
SHROUD OF AVATAR W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Portalarium
  2. Wydawca: Portalarium
  3. Gatunek: MMORPG
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery w Early Access: 24 listopada 2014 r.

Aby wypróbować grę należy udać się na oficjalną stronę, zarejestrować konto i pobrać klienta. Darmowy okres próbny ma potrwać do 9 marca, ale możliwe, że w przyszłości pojawią się kolejne okazje do przetestowania gry za darmo.

Wersja trial oferuje całą zawartość gry Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues z kilkoma ograniczeniami. Nie można m.in. bawić się w trybie offline, handlować z innymi użytkownikami, kupować nieruchomości czy ustanawiać statusu PvP. Generalnie niedostępne są opcje, które miałyby istotne skutki dla wirtualnego świata także po 9 marca.

Przypomnijmy, że powstanie Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues zostało sfinansowane za pomocą crowdfundingu, w ramach którego gracze wsparli autorów w 2013 roku kwotą ponad dwóch milionów dolarów. Produkcja trafiła do sprzedaży w Steam Early Access raptem półtora roku później, gdyż twórcy chcieli jak najszybciej uzyskać wrażenia i opinie graczy.

Takie podejście spowodowało oczywiście, że cykl produkcyjny wydaje się bardzo długi. Gry MMORPG wymagają masy pracy i pozostawiając grę w Steam Early Access przez prawie trzy lata autorzy ryzykują zniecierpliwienie graczy. Studiu Portalarium udaje się jednak jakoś nie stracić sympatii większości klientów. Produkcja rozwija się w dosyć szybkim tempie i choć wciąż nie wiadomo, kiedy dokładnie zostanie ukończona (autorzy ograniczają się tylko do stwierdzenia, że nastąpi to w tym roku), to użytkownicy nie mają wrażenia, że projekt został porzucony.

  1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.