Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2017, 11:42

Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues można teraz przetestować za darmo

Zespół Portalarium udostępnił wersję trial Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues, czyli znajdującej się wciąż w produkcji gry MMORPG, której głównym projektantem jest twórca cyklu Ultima, Richard Garriott.

Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues, czyli nowe MMORPG ojca cyklu Ultima Richarda Garriotta, sprzedawane jest w Steam Early Access już od listopada 2014 roku. Dopiero teraz jednak studio Portalarium postanowiło udostępnić wersję trial gry.

Okres trial potrwa do 9 marca. - Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues można teraz przetestować za darmo - wiadomość - 2017-03-05
Okres trial potrwa do 9 marca.
SHROUD OF AVATAR W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Portalarium
  2. Wydawca: Portalarium
  3. Gatunek: MMORPG
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery w Early Access: 24 listopada 2014 r.

Aby wypróbować grę należy udać się na oficjalną stronę, zarejestrować konto i pobrać klienta. Darmowy okres próbny ma potrwać do 9 marca, ale możliwe, że w przyszłości pojawią się kolejne okazje do przetestowania gry za darmo.

Wersja trial oferuje całą zawartość gry Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues z kilkoma ograniczeniami. Nie można m.in. bawić się w trybie offline, handlować z innymi użytkownikami, kupować nieruchomości czy ustanawiać statusu PvP. Generalnie niedostępne są opcje, które miałyby istotne skutki dla wirtualnego świata także po 9 marca.

Przypomnijmy, że powstanie Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues zostało sfinansowane za pomocą crowdfundingu, w ramach którego gracze wsparli autorów w 2013 roku kwotą ponad dwóch milionów dolarów. Produkcja trafiła do sprzedaży w Steam Early Access raptem półtora roku później, gdyż twórcy chcieli jak najszybciej uzyskać wrażenia i opinie graczy.

Takie podejście spowodowało oczywiście, że cykl produkcyjny wydaje się bardzo długi. Gry MMORPG wymagają masy pracy i pozostawiając grę w Steam Early Access przez prawie trzy lata autorzy ryzykują zniecierpliwienie graczy. Studiu Portalarium udaje się jednak jakoś nie stracić sympatii większości klientów. Produkcja rozwija się w dosyć szybkim tempie i choć wciąż nie wiadomo, kiedy dokładnie zostanie ukończona (autorzy ograniczają się tylko do stwierdzenia, że nastąpi to w tym roku), to użytkownicy nie mają wrażenia, że projekt został porzucony.

  1. Oficjalna strona gry