Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2018, 14:24

autor: Movis

Weekendy z Overwatch, R6 Siege i NBA 2K18 na Xbox Live, strajk pracowników Eugen Systems i inne wieści

Dziś piszemy o trzech darmowych okresach z grami na Xbox Live w ten weekend, buntujących się przeciw własnemu szefostwu deweloperach Steel Division: Normandy 44, zmartwychwstałym Shaq Fu: A Legend Reborn i wygrzebującym się z wczesnego dostępu RPG Shroud of the Avatar. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Rainbow Six Siege, Overwatch i NBA 2K18 – zagraj za darmo z weekendem Xbox Live

Cały świat w grze. - Weekendy z Overwatch, R6 Siege i NBA 2K18 na Xbox Live, strajk pracowników Eugen Systems i inne wieści - wiadomość - 2018-02-19
Cały świat w grze.

Wszyscy posiadacze konsoli Microsoftu, nawet ci „siedzący” jeszcze na Xboksie 360, mogą już cieszyć się darmowymi rozgrywkami sieciowymi na Xbox Live. Gigant z Redmont ogłosił dość sprytną promocję swoich płatnych subskrypcji – użytkownicy mogą nieodpłatnie zmagać się z innymi we wszystkich posiadanych grach wieloosobowych do 21:00 w niedzielę 18 lutego. Jakby tego było mało, do sprawdzenia są trzy produkcje, które zorganizowały w tym czasie weekend nieodpłatnej zabawy. Jeśli lubicie szybkie strzelanki, to warto się zainteresować paroma meczami w Rainbow Six: Siege. Dla fanów bohaterskich FPS-ów przygotowany został Overwatch, a sportowe emocje na parkiecie zapewni NBA 2K18. Taka akcja wydaje się strzałem w dziesiątkę i pewnie skłoni niejednego właściciela „x-pudełka” do odkurzenia nawet nieco zastanej konsoli.

Pracownicy Eugen Systems strajkują

Niepokojące wieści dla fanów Steel Division: Normandy 44 i serii Wargame. Pracownicy odpowiedzialnego za te produkcje francuskiego studia Eugen Systems weszli na wojenną ścieżkę ze swoimi zwierzchnikami. Autorzy gier uważają, że ich menagerzy jawnie łamią prawo pracy i w ramach zorganizowanego parę dni temu protestu dwudziestu jeden z ponad czterdziestu zatrudnionych pracowników opuściło siedzibę firmy. Do francuskiego Związku Pracowników Gier Komputerowych (Le Syndicat des Travailleurs et Travailleuses du Jeu Vidéo) trafił też otwarty list, gdzie szefostwu wypominane jest nietrzymanie się krajowej płacy minimalnej, nie trzymanie się podpisanych kontraktów i brak dodatków za piętrzące się nadgodziny. Sfrustrowani podwładni stawiają sprawę jasno – skoro sześć miesięcy bezowocnych negocjacji nie zmieniło zdania „góry”, to może zrobi to wynajęty przez grupę prawnik.

Strajk jest najprawdopodobniej bezpośrednio powiązany z niedawnym wydaniem DLC Back to Hell do najnowszego projektu studia. Nazwa dodatku wydaje się wręcz do bólu prawdziwa nie tylko w grze…

Shaq Fu: A Legend Reborn jeszcze żyje?

W 1994 roku firma Delphine Software International wydała na świat Shaq Fu, bijatykę wątpliwej jakości z popularnym wtedy koszykarzem Shaquillem O'Nealem. Produkcja przeszła bez większego echa, a w niektórych kręgach jest czołowym przykładem pod tytułem „jak nie należy tego robić”. Drobne 20 lat później deweloper Big Deez Productions postanowił spróbować swoich sił i ujarzmić bojowniczy duch „Szaka” po raz drugi. Udało im się wtedy osiągnąć wyznaczony w serwisie Indiegogo cel zbiórki pieniędzy na Shaq Fu: A Legend Reborn, ale po pewnym czasie kontakt między darczyńcami a twórcami się urwał.

Drobną niespodzianką ostatnich dni jest fakt, że wczoraj na stronie kampanii pojawiła się kolejna aktualizacja statusu (ostatnia ukazała się pod koniec grudnia 2016 roku). Ogłoszono w niej przybliżoną datę premiery gry – projekt ma trafić do sponsorów i sklepów na wiosnę tego roku, na PC, PS4, XONE i Switcha. Całe szczęście w powyższym trailerze twórcy obiecują jedynie, że gra będzie „lepsza niż oryginał”. Marketingowa poprzeczka nie została więc umieszczona zbyt wysoko.

Shroud of the Avatar zadebiutuje 27 marca

Shroud of the Avatar – duchowy spadkobierca legendarnej serii Ultima od samego Richarda Garriotta – zbliża się do swojej premiery. Odpowiedzialne za produkcję studio Portalarium ogłosiło, że debiutu tego eklektycznego połączenia zwykłego RPG, symulatora życia w świecie fantasy i MMO spodziewać się można 27 marca 2018 roku. Gra „żyje” we wczesnym dostępie już od A.D. 2014, więc wersja 1.0 wydaje się mieć bardzo symboliczne znaczenie. Autorowi wiadomości tytuł nadal z wyglądu odrobinę przypomina dalekiego krewnego Gothica II, ale jak wszyscy wiemy, liczą się udane mechaniki.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. The Elder Scrolls Online: Dragon Bones
 2. Mad World
 3. Crest
 4. Code Vein
 5. Where The Water Tastes Like Wine
 6. Portal Knights
 7. Secret of Mana
 8. Shaq Fu: A Legend Reborn
 9. Empires Apart

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Farming Simulator 19 zwiastun #1
 2. Shift Quantum zwiastun fabularny
 3. Foundation zwiastun #1
 4. Downward Spiral: Horus Station zwiastun #1
 5. The Banner Saga 3 Frakcja Dredge'ów
 6. Ash of Gods: Redemption zwiastun fabularny