Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2016, 16:24

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Wieści ze świata (Oculus Rift, Planet Coaster, Shroud of the Avatar, Rise of the Tomb Raider) 27/7/2016

Dziś piszemy o terminie premiery gry Planet Coaster, ważnej aktualizacji Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues, darmowym Tomb Raider: Definitive Edition do pre-orderów na Rise of the Tomb Raider na PS4, ulepszeniach Oculus Rifta i przejściu Adama Boyesa z Sony do Iron Galaxy Studios. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Adam Boyes z Sony przechodzi do Iron Galaxy

Adam Boyes, wysoko postawiony pracownik amerykańskiego oddziału Sony Interactive Entertainment, zajmujący się m.in. pielęgnowaniem relacji z partnerami zewnętrznymi, zatęsknił za dewelopingiem. W związku z tym postanowił zmienić otoczenie i ostatecznie zasiadł na fotelu szefa w studiu Iron Galaxy, zastępując w tej roli Dave’a Langa. Rzeczoną firmę możecie kojarzyć z wielu produkcji, gdyż zajmuje się ona przede wszystkim portowaniem gier – przeniosła np. Destiny na PlayStation 3 czy też Batman: Arkham Knight na PC-ty, co akurat im zbyt dobrze nie wyszło.

Adam Boyes / Źródło zdjęcia: VentureBeat, mmphotos. - Wieści ze świata (Oculus Rift, Planet Coaster, Shroud of the Avatar, Rise of the Tomb Raider) 27/7/2016 - wiadomość - 2016-07-27
Adam Boyes / Źródło zdjęcia: VentureBeat, mmphotos.

Oculus Rift obsłuży więcej sensorów

Jak czytamy w serwisie TechCrunch, Oculus Rift wkrótce doczeka się aktualizacji, pozwalającej na podłączenie do zestawu dodatkowych sensorów, dzięki czemu urządzenie będzie lepiej skalować pomieszczenie oraz zapewni dokładniejsze śledzenie ruchów gracza. Zmiany związane są z nadchodzącą premierą kontrolerów Oculus Touch, które ukażą się na rynku w czwartym kwartale bieżącego roku. Choć aktualizacja umożliwi podłączenie nawet czterech sensorów, deweloperzy najpewniej będą optymalizować gry pod dwa egzemplarze, gdyż jeden dołączany jest do zestawu z Riftem, a drugi znajdziemy w pudełku z Touchem.

Planet Coaster ukaże się w czwartym kwartale bieżącego roku

Planet Coaster, nowa gra studia Frontier Developments, znanego chociażby z Elite: Dangerous, ukaże się w czwartym kwartale bieżącego roku. Nieukończoną wersję można od jakiegoś czasu zamawiać na oficjalnej stronie projektu, jednak od 23 sierpnia tytuł wymagać będzie do działania platformy firmy Valve. Osoby, które kupiły już grę prosto od dewelopera, znajdą steamowy kod w swoim profilu na FrontierStore.net. Ponadto gra trafi do pre-orderów na Steamie dwa dni później.

Ważna aktualizacja Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues

Dostępna od listopada 2014 roku gra Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues od studia Portalarium, dowodzonego przez słynnego Richarda Garriotta, „ojca” serii Ultima, doczeka się dziś przełomowego momentu. W nocy serwery produkcji zostaną wyłączone, ale jutro staną na nogi, a wraz z nimi pojawi się trwały świat. Oznacza to, że od tego momentu nie będzie już żadnego kasowania dokonań graczy co trzy miesiące, jak miało to miejsce wcześniej. Choć dopiero teraz gra zacznie się na poważnie i można powiedzieć, że będzie to jej oficjalny debiut, twórcy zarzekają się, że w dalszym ciągu daleko jej do finalnej wersji. W opublikowanym komunikacie stwierdzono bowiem, że udostępniane będą kolejne poprawki, nowe funkcje, łupy oraz zmiany w balansie, a gra na Steamie dalej znajdować ma się we wczesnym dostępie.

Dziś premiera Corona Blossom Vol.1 Gift From the Galaxy

Sfinansowana w serwisie Indiegogo gra typu visual novel Corona Blossom Vol.1 Gift From the Galaxy ukaże się dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego na Steamie. Produkcja opowiadać będzie o młodym mężczyźnie o imieniu Keiji Osaki. Przez przypadek poznał on obcą formę życia, która przybrała formę jego dawnej znajomej. Bohater postanawia pomóc kosmitce w powrocie na swoją planetę, ale sytuację komplikuje przybycie gwiezdnego pirata.

Wieści ze świata (Oculus Rift, Planet Coaster, Shroud of the Avatar, Rise of the Tomb Raider) 27/7/2016 - ilustracja #3

Tomb Raider: Definitive Edition za darmo do pre-orderów na Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration

11 października na konsoli PlayStation 4 zadebiutuje Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration. Square Enix postanowiło zachęcić graczy do zakupu ostatnich przygód Lary Croft, dodając do zamówień przedpremierowych składanych w PlayStation Store grę Tomb Raider: Definitive Edition. Jeżeli jesteście zainteresowani promocją, to przyszykujcie 249 zł.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: