Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDPCiOSXONESwitchPS4
Okładka Overland (AND)

Overland

Przygotowana przez studio Finji taktyczna strategia turowa z elementami survivalu. Akcja gry Overland toczy się w niedalekiej przyszłości, kiedy to bliżej nieokreślony kataklizm doprowadził do ruiny niemal całą Amerykę Północną.

Strategiczne | turowe | postapokalipsa | widok izometryczny | taktyczne | survival | indie

Okładka Overland (AND)

producent: Finji

wydawca: Finji

Strona oficjalna

data premiery gry:

19wrz2019

PC iOS PS4 XONE Switch

lip2021

AND

Overland to taktyczna survivalowa strategia. Produkcję opracowało studio Finji, a głównym projektantem był Adam Saltsman, czyli twórca takich przebojów jak Canabalt czy Hundreds.

Fabuła

Akcja Overland toczy się w niedalekiej przyszłości, w czasach gdy bliżej nieokreślony kataklizm doprowadził cały kontynent Ameryki Północnej do kompletnej ruiny. Gracze obejmują dowództwo nad stale zmieniającą się grupą ocalałych, którzy próbują samochodem przebyć pełną zagrożeń trasę.

Gra kładzie nacisk na aspekty survivalowe. Podczas zabawy cały musimy podejmować ciężkie decyzje oraz radzić sobie z ciągłymi brakami w paliwie, zapasach i amunicji. Największym zagrożeniem są jednak przedziwne potwory, które polują na swoje ofiary posługując się głównie słuchem.

Mechanika

Wszystko to rozgrywa się w systemie turowym. Zabawa ma formę serii tzw. wydarzeń, rozgrywanych na maluteńkich planszach pokrytych siatką kwadratów. Podczas każdego z nich otrzymujemy możliwość wydawania takich rozkazów jak np. ruch, rozpalenie ogniska i odpoczynek, przeszukiwania lokacji oraz oczywiście także walki z potworami. Co pewien czas pomiędzy wydarzeniami trafiamy do tzw. interludiów, służących do podejmowania decyzji na temat dalszej trasy wyprawy poprzez zaplanowanie jej na mapie.

Przebieg podróży, mapy bitewne oraz same starcia generowane są losowo, więc kampanię możemy przechodzić wielokrotnie, za każdym razem otrzymując nowe przygody i wyzwania. Mała ilość surowców i zapasów wymusza regularne podejmowanie ciężkich decyzji. Niezbędne jest znalezienie odpowiedniej równowagi pomiędzy potrzebą eksploracji, a koniecznością oszczędzania paliwa. Również sam samochód posiada tylko ograniczoną liczbę miejsc i często trzeba poświęcić kogoś, aby móc zabrać ze sobą osobę o bardziej przydatnych umiejętnościach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Wymagania sprzętowe Overland

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza
  • 1.5 GB HDD
  • Windows 7
Overland - więcej informacji o survivalowej turówce twórcy Canabalt
Overland - więcej informacji o survivalowej turówce twórcy Canabalt

wiadomość8 października 2015

Ukazał się nowy zwiastun Overland, czyli survivalowej taktycznej turówki, będącej nowym projektem Adama Saltsmana znanego z takich przebojów jak Canabalt czy Hundreds.

PC
iOS
AND
PS4
XONE
Switch