Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 października 2015, 11:39

autor: Adrian Werner

Overland - więcej informacji o survivalowej turówce twórcy Canabalt

Ukazał się nowy zwiastun Overland, czyli survivalowej taktycznej turówki, będącej nowym projektem Adama Saltsmana znanego z takich przebojów jak Canabalt czy Hundreds.

Niewielu deweloperów miało tak duży wpływ na współczesny rynek mobilny jak Adam Saltsman. Autor ten za pomocą gry Canabalt praktycznie samodzielnie stworzył gatunek endless runnerów, a w 2013 roku opracował cieszące się wielką popularnością (i wielokrotnie kopiowane) Hundreds. Potem założył małe studio nazwane Finji i obecnie powoli kończy prace nad pierwszym swoim projektem pod tym szyldem, czyli taktyczną turówką Overland. Właśnie ukazał się kilkuminutowy filmik z tej produkcji, który pokazuje jak wyglądać będzie rozgrywka.

Akcja Overland toczyć będzie się w niedalekiej przyszłości, w czasach gdy bliżej nieokreślony kataklizm doprowadził cały kontynent Ameryki Północnej do kompletnej ruiny. Gracze pokierują stale zmieniającą się grupą ocalałych, którzy próbują samochodem przebyć pełną zagrożeń trasę. Kampania położy nacisk na aspekty survivalowe. Podczas zabawy dręczyć nas będą ciągłe braki w paliwie, zapasach i amunicji. Największym zagrożeniem okażą się jednak przedziwne potwory, które polują na swoje ofiary posługując się głównie słuchem.

Przebieg podróży, mapy bitewne oraz same starcia generowane mają być losowo, więc kampanię będziemy mogli przechodzić wielokrotnie, za każdym razem przeżywając nowe przygody i podejmując nowe wyzwania. Mała ilość surowców i zapasów wymusi regularne podejmowanie ciężkich decyzji. Niezbędne ma być znalezienie odpowiedniej równowagi pomiędzy potrzebą eksploracji, a koniecznością oszczędzania paliwa. Również samochód ma posiadać tylko ograniczoną liczbę miejsc i często trzeba będzie poświęcić kogoś, aby móc zabrać ze sobą osobę o bardziej przydatnych umiejętnościach.

Wszystko to rozgrywać się będzie w systemie turowym. Zabawa ma mieć formę serii wydarzeń, rozgrywanych na maluteńkich planszach pokrytych siatką kwadratów. Podczas każdego z nich otrzymamy możliwość np. ruchu, rozpalenia ogniska i odpoczynku, przeszukiwania lokacji oraz oczywiście także walki. Co pewien czas pomiędzy wydarzeniami trafimy do tzw. interludiów, służących do podejmowania decyzji na temat dalszej trasy wyprawy poprzez zaplanowanie jej na mapie.

Overland w pierwszej kolejności zawita na pecety, a potem zostanie przeniesiony na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Debiut gry zaplanowany został na przyszły rok.

Overland – oficjalna strona gry

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Overland

Overland