Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDiOS
Okładka Crusader Kings: Chronicles (AND)
OkładkaCrusader Kings: Chronicles (AND)

Crusader Kings: Chronicles

Poboczna odsłona popularnej pecetowej serii strategicznej firmy Paradox, zrealizowana w formie mobilnej paragrafówki z elementami RPG. Fabuła Crusader Kings: Chronicles, opracowana przez autora powieści historycznych i fantasy M.

Przygodowe | średniowiecze | elementy RPG | paragrafowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crusader Kings: Chronicles Premiera

20lip2016

AND iOS

Gry podobne do Crusader Kings: Chronicles

80 Days

Sorcery!

Sons of Uruzime

Crusader Kings: Chronicles to wydana na mobilny system AND i iOS gra typu gamebook, czyli paragrafówka, będąca poboczną produkcją w stosunku do cyklu pecetowych strategii. Tytuł opracowała i wydała firma Paradox.

Fabuła

Podobnie jak komputerowe odsłony marki, Crusader Kings: Chronicles przenosi nas w czasy średniowiecza, a konkretnie na Wyspy Brytyjskie, w sam środek konfliktu między Szkotami i Brytyjczykami. Gracze wcielają się w młodego szlachcica imieniem Guy de Rose, który na początku kampanii dostaje w spadku po ojcu potężny zamek. Stoi przed nim niełatwe zadanie: musi ugruntować swoją pozycję, zyskać szacunek ludności oraz pokrzyżować plany pragnącego przejąć jego majątek bezwzględnego rycerza.

Jak w przypadku każdej paragrafówki, w Crusader Kings: Chronicles najważniejszą rolę odgrywa fabuła. Aby zadbać o jej jakość, do opracowania scenariusza został zatrudniony autor wielu powieści historycznych i fantasy – M. Harold Page.

Mechanika

W wydanym na platformę AND i iOS Crusader Kings: Chronicles mechanizmy zabawy są typowe dla gier paragrafowych. Podczas kampanii śledzimy zatem narrację tekstową, wzbogaconą okazjonalnymi obrazkami. Co pewien czas musimy zareagować na rozgrywające się wydarzenia, wybierając jedną z kilku dostępnych opcji, a podjęte w ten sposób decyzje kierują fabułę na nowe tory. Produkcja jest w dużym stopniu nieliniowa i aby zobaczyć wszystkie możliwe historie musimy całość przejść kilka razy. Nie brakuje tutaj ścieżek, które prowadzą do śmierci bohatera, wymuszając rozpoczęcie rozgrywki od nowa lub cofnięcie się o kilka zapisanych stanów gry wstecz.

Wszystko to urozmaicają lekkie elementy RPG. Postacie opisane są kilkoma statystykami, możemy rozwijać bohatera, a o wyniku niektórych akcji decydują niewidoczne rzuty kośćmi. Ponadto kluczową rolę w rozgrywce odgrywa tworzenie i utrzymywanie relacji z innymi postaciami oraz dbanie o posłuch wśród poddanych, a gra oferuje odrębny interfejs pozwalający na monitorowanie tych stosunków.

Ostatnia modyfikacja 26 lipca 2016

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Crusader Kings: Chronicles: 16+

iOS
AND