Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWiiX360
Okładka Zumba Kids (Wii)

Zumba Kids

Kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych gier tanecznych. Tym razem twórcy postanowili w całości skupić się na grze przeznaczonej dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Dzięki tej decyzji tytuł oferuje zabawę przy rytmach takich wykonawców jak Justin Bieber czy Willow Smith.

Zręcznościowe | Kinect | fitness | taneczne

Okładka Zumba Kids (Wii)

data premiery gry:

19lis2013

X360 Wii

Zumba Kids to zręcznościowa gra taneczna, której ważną cechą jest także fitness. Jest to kolejna odsłona popularnej serii gier, a za jej produkcję odpowiada studio Zoë Mode. Deweloper ten ma na swoim koncie takie projekty jak EyeToy Play 3, SingStar Pop Hits, Rock Revolution czy dodatkowe piosenki do Guitar Hero 5.

Rozgrywka polega na tańczeniu w rytm przeszło 30 utworów muzycznych. Na ekranie wyświetlają się najbliższe ruchy, jakie trzeba będzie wykonać, więc wystarczy je tylko naśladować. Oczywiście nie jest to takie łatwe jak może się wydawać. Gra wymaga treningu i poczucia rytmu.

Wśród gwiazd tej edycji znaleźli się między innymi Justin Bieber, Ozomatli czy Willow Smith. Dzięki obecności swoich idolów młodzi gracze szybko polubią warstwę dźwiękową tytułu. Zumba Kids oferuje poruszanie swoim ciałem w ramach kilkunastu stylów tańca, w tym: Cumbia, Salsa, Hip-Hop, Reggaeton, Merengue, Swing, Surf, Disco, Ballet czy Tahitian.

Gameplay pozwala na zabawę w kilku trybach gry. Deweloperzy do dyspozycji graczy oddali takie opcje jak Quick Play (szybka gra), Full Class (zestaw 20, 45 lub 60 minutowych zadań), Family Jam (wykonywanie zadań drużynowych) czy Mini Games (mini gierki polegające, np. na robieniu określonych pozycji). Tańczyć można zarówno w samotności jak i w lokalnym multiplayerze.

Oprawa nie różni się w wielkim stopniu od pozostałych odsłon serii. Na ekranie widzimy swoje postacie, które bawią się na planszach umieszczonych w różnych zakątkach świata. Dodatkowo wprowadzono różnego rodzaju niespodzianki, mające być atrakcyjne dla dzieci. Np., gdy dobrze nam idzie, ekran rozbłyska feerią barw, wybuchają petardy, itd.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Zumba Kids

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Zumba Kids

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje: Kinect
X360
Wii