Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2013, 16:34

Yaiba: Ninja Gaiden Z trafi także na PC

Firma Tecmo Koei poinformowała, że Yaiba: Ninja Gaiden Z ukaże się nie tylko na PlayStation 3 i Xboksa 360, ale również na PC. Edycje na wszystkie zapowiedziane platformy sprzętowe mają ukazać się na początku przyszłego roku.

Oficjalnie zapowiedziano pecetową wersję Yaiba: Ninja Gaiden Z – szykuje się krwawa jatka dla miłośników slasherów - Yaiba: Ninja Gaiden Z trafi także na PC - wiadomość - 2013-10-08
Oficjalnie zapowiedziano pecetową wersję Yaiba: Ninja Gaiden Z – szykuje się krwawa jatka dla miłośników slasherów

Yaiba: Ninja Gaiden Z zadebiutuje na początku 2014 roku na PC oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Firma Tecmo zdradziła w informacji prasowej, że tytuł ukaże się wyłącznie w wersji elektronicznej na platformie Steam. Co istotne, premiera na komputerach osobistych nie będzie opóźniona – gra ma trafić na wszystkie urządzenia w tym samym czasie.

Czy wspominaliśmy o krwawej jatce? - Yaiba: Ninja Gaiden Z trafi także na PC - wiadomość - 2013-10-08
Czy wspominaliśmy o krwawej jatce?

W grze wcielimy się w tytułowego Yaibę i powalczymy z zastępami nieumartych czy wojownikami ninja. Głównym celem gracza ma być zemsta na Ryu Hayabusie, protagoniście znanym z cyklu Ninja Gaiden. Jednak należy podkreślić, że nie jest jego kontynuacja, tylko odrębny projekt pokrewny gatunkowo i w pewnym stopniu powiązany z uniwersum wspomnianej serii.

Yaiba to dzieło opracowywane przez ludzi z następujących zespołów deweloperskich: Comcept, Team Ninja (Dead Or Alive, Ninja Gaiden) oraz Spark Unlimited (Legendary, Lost Planet 3). Gra powstaje na silniku Unreal Engine 3 i ma cechować się komiksową oprawą wizualną, która jest wynikiem użycia technologii cel-shadingu. Niech jednak nie zmyli Was kolorowa szata graficzna – produkcja będzie bardzo brutalna. Jak widać na udostępnionych materiałach wideo, krew bryzgająca w trakcie walk na wszystkie strony ma być na porządku dziennym.

Pierwsze efekty współpracy trzech studiów mogliśmy już podziwiać na zwiastunie z zeszłorocznej imprezy Tokio Game Show, a lepiej przyjrzeliśmy się projektowi podczas targów E3 w tym roku. Ekipa z tvgry.pl przygotowała zamieszczone powyżej nagranie, na którym zaprezentowano szerzej rozgrywkę z nowego slashera Kejiego Inafune, założyciela japońskiego zespołu Comcept.