Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2013, 08:45

autor: Góral

Rambo: The Video Game - polska gra ukaże się zimą. Opublikowano pierwszy zwiastun

Rambo: The Video Game to polska produkcja tworzona z myślą o konsolach Xbox 360, PlayStation 3 i komputerach PC. Wydawca projektu, firma Reef Entertainment, poinformował, że tytuł ukaże się zimą bieżącego roku i przy okazji opublikował pierwszy trailer.

Rambo: The Video Game to zapowiedziana w sierpniu 2011 roku gra akcji. Ostatni raz pisaliśmy o niej, kiedy okazało się, że twórcy wykorzystają w swojej produkcji oryginalne nagrania z filmowej trylogii (nie wzięto pod uwagę odsłony z 2008 roku). Dziś natomiast udostępniono pierwszy trailer prezentujący fragmenty rozgrywki.

Rambo: The Video Game w skrócie:
  • Gra akcji od polskiego studia Teyon
  • Produkcja pozwoli wcielić się w słynnego bohatera filmowej serii
  • Tytuł ukaże się zimą 2013 roku na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 i komputerach PC

Na opublikowanym przez wydawcę, firmę Reef Entertainment, materiale wideo, można obejrzeć sceny prezentujące szereg kultowych momentów z serii filmów o świetnie wyszkolonym żołnierzu. Dzięki temu zobaczyliśmy cały asortyment aktywności bohatera w grze - jest więc chowanie się, skradanie, brutalne wykorzystywanie noża, strzelanie z broni palnej, łuku i walka wręcz.

Projekt powstaje w polskiej firmie Teyon, jednak patrząc na powyższe fragmenty rozgrywki, nie napawa mnie to zbytnią dumą. Z pewnością mocną stroną gry Rambo: The Video Game nie będzie oprawa graficzna, momentami prezentująca się jak tytuły z czasów konsol poprzedniej generacji. Gameplay również nie jawi się jako coś wyjątkowego. Osądy wydamy jednak zimą bieżącego roku, kiedy to tytuł zadebiutuje na rynku w wersji na konsole PlayStation 3, Xbox 360 i komputery PC.

Rambo: The Video Game - polska gra ukaże się zimą. Opublikowano pierwszy zwiastun - ilustracja #1Teyon to polska firma założona w 2006 roku, obecnie posiadające swoje biura w Krakowie, Łodzi i Tokio. Jest to deweloper i wydawca gier wideo, specjalizujący się w niewielkich projektach. Oprócz Rambo: The Video Game, rodacy mogą się „pochwalić” takimi tytułami jak Heavy Fire: Shattered Spear (PC, PS3, X360), 101 Dino Pets 3D (3DS) czy Bird Mania (iOS).