Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2013, 08:25

Zapowiedziano Ratchet & Clank: Into the Nexus

Zespół Insomniac Games pracuje nad Ratchet & Clank: Into the Nexus. Gra powróci do korzeni cyklu i nastawiona będzie przede wszystkim na kampanię dla pojedynczego gracza. W planach jest wyłącznie wersja na PlayStation 3.

Ratchet & Clank: Into the Nexus:
  • Deweloper: Insomniac Games
  • Platforma: PlayStation 3
  • Data premiery: jesień 2013 roku

Studio Insomniac Games zapowiedziało Ratchet & Clank: Into the Nexus, czyli kolejną odsłonę popularnej serii trójwymiarowych platformówek. W planach jest wyłącznie wersja na konsolę PlayStation 3. Gra trafi do sprzedaży jesienią tego roku.

  1. Oficjalny blog PlayStation

Kampania rozpocznie się od nieudanej próby przetransportowania złych bliźniaków Vendry oraz Neftina do więzienia Vartrax. Podwładni złoczyńców odbiją swoich szefów, przy okazji uszkadzając statek Ratcheta i Clanka. Co gorsza, wszystko to wydarzy się w najniebezpieczniejszym fragmencie galaktyki. Bohaterowie będą musieli znaleźć sposób wydostania się z nieprzyjaznego sektora. Przy okazji zmuszeni zostaną również do zneutralizowania zagrożenia mogącego zniszczyć cały wszechświat. Into the Nexus ma stanowić powrót do nastawionych na kampanię solo korzeni cyklu. Powinno to ucieszyć fanów zniechęconych ostatnimi eksperymentami z formułą serii, które zafundowały nam Ratchet & Clank: 4 za Jednego i Ratchet & Clank: Załoga Q.

W starciach z przeciwnikami wykorzystamy arsenał zawierający zarówno klasyczne bronie, jak i nowe zabawki. Do tej drugiej kategorii należeć będzie m.in. Nightmare Box. To pudełko wywoła przerażenie u wrogów i zmusi ich do ucieczki lub ataku, odwracając tym samym uwagę od bohaterów. Z kolei urządzenie nazwane Repulsor zawiesi nieprzyjaciela bezwładnie w powietrzu. W Ratchet & Clank: Into the Nexus wykorzystamy również liczne typu granatów, w tym Vortex i Fusion. Pierwszy z nich wytworzy czarną dziurę, która poderwie przeciwników z ziemi, a drugi zada obrażenia na dużym obszarze.

Nie zabraknie również bardziej zwariowanego uzbrojenia, w tym działka Winterizer. Wystrzeliwane przez tę broń pociski przeobrażą trafionych wrogów w śnieżne bałwany. Także podczas eksploracji poziomów wykorzystamy pomocne gadżety. Jednym z nich będzie Grav Tether, potrafiący tworzyć portale umożliwiające błyskawiczne podróżowanie po mapie.

Poza tradycyjnymi trójwymiarowymi poziomami, w Ratchet & Clank: Into the Nexus znajdą się również sekcje przypominające platformówki 2D, w których roić się ma od pomysłowych zagadek. Ponadto powrócą charakterystyczne elementy serii, czyli system umiejętności oraz możliwość modyfikowania i ulepszania każdego typu uzbrojenia.