Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2011, 13:40

autor: Daniel "Soviet" Kłosiński

W przyszłym roku pogramy jako John Rambo

Reef Entertainment stworzy gry na podstawie filmów z Johnem Rambo. Pierwszy tytuł ma pojawić się w przyszłym roku.

John Rambo, bohater kina akcji, powróci na ekrany telewizorów i monitory pecetów. Brytyjski wydawca, Reef Entertainment, nabył od StudioCanal prawa do stworzenia gier opartych na filmach z weteranem z Wietnamu w roli głównej.

Nie znamy jeszcze tytułu pierwszej produkcji, ale ma ona pojawić się w sklepach w przyszłym roku. Planowane są trzy wersje sprzętowe: Xbox 360, PlayStation 3 oraz PC. Peter Rezon, prezes Reef Entertainment, nie krył podekscytowania: „jestem wielkim fanem filmów z Sylvestrem Stallone i gdy tylko pojawiła się możliwość zakupu praw do marki od StudioCanal, wyciągnęliśmy po nie obie ręce”. „Biorąc pod uwagę sukces najnowszego filmu oraz zainteresowanie filmami akcji, takimi jak Expendables 2, którego premiera planowana jest na lato przyszłego roku, uznaliśmy, że nadszedł odpowiedni czas na stworzenie czegoś specjalnego na bazie tej licencji”.

W przyszłym roku pogramy jako John Rambo - ilustracja #1
Kadr z filmu Rambo (2008)

Przyszłoroczny tytuł ma być grą z najwyższej półki (AAA), który wiernie odda mroczny klimat filmów. Nie znamy jeszcze producenta gry, a wydawca nie może pochwalić się żadnym imponującym produktem. Najlepszą grą w dorobku Reef Entertainmet wydaje się być Sniper Elite, Brytyjczycy wydali też między innymi Rogue Trooper: The Quartz Zone Massacre, czyli port serii Rogue Trooper na konsolę Nintendo Wii. Również sam John Rambo nie miał dotychczas szczęścia do gier komputerowych. Ostatnia gra z jego udziałem ukazała się jeszcze w latach osiemdziesiątych.