Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Rogue Trooper: The Quartz Zone Massacre (Wii)

Rogue Trooper: The Quartz Zone Massacre Wii

Udoskonalona wersja strzelaniny z 2006 roku. Przejmujemy kontrolę nad tytułowym Rogue Trooperem, czyli genetycznie udoskonalonym żołnierzem. Operujemy na terytorium wroga, zmagania obserwując z perspektywy trzeciej osoby.

Akcji | TPP | komiksy | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Rogue Trooper: The Quartz Zone Massacre (Wii)

producent: Rebellion

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

27lutego2009

Rogue Trooper: The Quartz Zone Massacre jest ulepszoną wersją gry, która w 2006 roku zadebiutowała na komputerach osobistych oraz dwóch konsolach (PS2 i Xbox). Usprawnienia w wersji na Wii objęły przede wszystkim sposób sterowania główną postacią. Podstawowe elementy gry pozostawiono natomiast w niezmienionej postaci, tak więc w dalszym ciągu ma się do czynienia z dynamiczną strzelaniną, w której wydarzenia obserwowane są z perspektywy trzeciej osoby. Za opracowanie wersji na Wii odpowiedzialna jest ta sama firma, która przygotowała wcześniejsze edycje gry. Jest to mianowicie brytyjskie studio developerskie Rebellion.

Opisywany produkt bezpośrednio bazuje na komiksach z serii 2000 AD, cieszących się ogromnym powodzeniem w Wielkiej Brytanii. Fabuła omawianej strzelaniny rozgrywa się w przyszłości. Gracz wciela się w postać tytułowego Rogue Troopera, czyli genetycznie udoskonalonego żołnierza, będącego członkiem elitarnej jednostki wojskowej. Właściwa gra rozpoczyna się niedługo po tym jak główny bohater wraz z resztą swojego oddziału zrzucony zostaje na terytorium wroga. Drużyna śmiałków zdradzona zostaje następnie przez swojego generała, a Rogue Trooper jako jedyny wychodzi cało z zasadzki.

Główny bohater postanawia zemścić się na zdrajcach, przy okazji kolekcjonując biochipy poległych kolegów w celu ich powtórnego sklonowania. Obiekty te zawierają osobowości kompanów Rogue Troopera i mogą być montowane w jego hełmie, karabinie oraz plecaku. Zdobycie każdego takiego biochipu wzbogaca głównego bohatera w nowe umiejętności. Mowa tu między innymi o opcji włamywania się do lokalnych systemów bezpieczeństwa. Rogue Trooper może również wysłuchiwać podpowiedzi odnośnie sytuacji, w jakich w danym momencie się znalazł.

Właściwa zabawa opiera się w głównej mierze na masowej eksterminacji wrogo nastawionych i również genetycznie udoskonalnych żołnierzy. Oprócz tego Rogue Trooper musi radzić sobie między innymi z czołgami czy dronami. Eliminacji jednostek przeciwnika dokonuje się przy wykorzystaniu bogatego arsenału broni. Są to między innymi futurystycznie zaprojektowane pistolety, karabiny (maszynowe i snajperskie) czy wyrzutnie rakiet. Ważną rolę odgrywa kolekcjonowanie znajdywanych na planszy surowców, które następnie należy umiejętnie spożytkować. Ponadto w niektórych misjach premiowane jest działanie z ukrycia, dzięki czemu w prostszy sposób można pozbyć się oddziałów przeciwnika.

Podstawowa zmiana w wersji na konsolę Wii dotyczy przemodelowanego sterowania. Gracz może używać Wii-pilota do namierzania kolejnych celów. Pewnych usprawnień doczekała się również oprawa audiowizualna produktu. Poprawiono między innymi animację ruchów głównego bohatera. Akcja całej gry rozgrywa się na powierzchni planety Nu Earth, choć otoczenie co kilka poziomów drastycznie zmienia się.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Rogue Trooper: The Quartz Zone Massacre

Klasyfikacja PEGI Rogue Trooper: The Quartz Zone Massacre

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.