Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2013, 17:30

autor: moir

Przegląd MMO (24/11/2013) – m.in. Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, Guild Wars 2, World of Warcraft

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. zawartość nadchodzącego uaktualnienia Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, najnowszą aktualizację Guild Wars 2 oraz ostatnie doniesienia w sprawie kolejnych dodatków do World of Warcraft.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. grudniowe nadejście najnowszego uaktualnienia Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, zawartość kolejnej aktualizacji Guild Wars 2, a także ostatnie doniesienia w sprawie zwiększenia tempa produkcji dodatków do World of Warcraft. Ponadto wspominamy o takich grach jak Life is Feudal, Warhammer 40K: Eternal Crusade oraz WildStar.

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Już 17 grudnia w świecie Final Fantasy XIV: A Realm Reborn zadebiutuje aktualizacja 2.1, która przyniesie mnóstwo zmian w najnowszej produkcji ze stajni Square-Enix. Uaktualnienie zatytułowane A Realm Awoken trafi w tym samym momencie na oba rynki – wschodni oraz zachodni. Jest to celowy zabieg wydawcy, który w odróżnieniu od innych azjatyckich firm nie zamierza w żaden sposób „faworyzować” swoich rodzimych stron.

Co dokładnie będziemy mogli znaleźć w nadchodzącej aktualizacji? Przede wszystkim mnogość starć w trybie PvP rozgrywanych na terenie Wolves Den, poza tym sporo nowych instancji i zadań przeznaczonych dla wysokopoziomowych postaci, a także możliwość umeblowania własnego lokum.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Guild Wars 2

Czy ktoś jeszcze nie zdołał się przezwyczaić do regularnych aktualizacji Guild Wars 2? Czas najwyższy, bowiem deweloperzy ze studia ArenaNet nie zamierzają odpuścić swojego szaleńczego tempa i już we wtorek (26 listopada) zaserwują nam kolejne uaktualnienie zatytułowane Fractured. Jego fabuła jest ściśle związana z wcześniejszymi „wydawnictwami”, bowiem znajdziemy w nim odniesienia do wyborów uzupełniających Captain’s Council, w których to zwyciężyła Ellen Kiel. Realizując swoje obietnice przedwyborcze rozpoczęła ona szeroko zakrojone akcje badawcze na terenie Fractals of the Mists.

Już sam tytuł aktualizacji wyraźnie wskazuje, co tym razem było oczkiem w głowie twórców. Praktycznie wszystkie zmiany wprowadzane przez Fractured dotyczą wspomnianych Fractals of the Mists. Deweloperzy dodadzą trzy podstawowe „fraktale” oraz dwa specjalne, podczas których zmierzymy się z nieco bardziej wymagającymi przeciwnikami. Pozostałe modyfikacje obejmą m.in. tabele rankingowe, przedmioty zapewniające odporność na Agony, a także dotychczasowy sposób progresu w ramach tejże aktywności.

To jeszcze jednak nie wszystko. Do świata Tyrii trafi również nieco odświeżona wersja Obsidian Sanctum, które w zamierzeniu twórców ma odtąd pełnić rolę areny do potyczek pomiędzy gildiami. Zwyczajowo, wszystkie planowane zmiany zostaną szczegółowo omówione przez przedstawicieli studia podczas livestreamu, który odbędzie się 25 listopada o 21:00.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

World of Warcraft

Wczoraj, tj. 23 listopada, World of Warcraft obchodził swoje 9. urodziny. Najpopularniejsza gra MMO na świecie ma się, pomimo dość sędziwego wieku, całkiem nieźle, bowiem w dalszym ciągu może się pochwalić wyjątkowo pokaźną liczbą aktywnych (i regularnie płacących) graczy. Choć ostatnio dowiedzieliśmy się, że produkcja najprawdopodobniej nigdy nie przejdzie na system free-to-play, to na otarcie łez przedstawiciele Blizzard Entertainment zdradzili, że planują nieco podkręcić dotychczasowe tempo i będą starać się wydawać nowy dodatek do swojej sztandarowej produkcji każdego roku.

”Bardzo chcielibyśmy wejść w taki rytm, w którym udałoby nam się wydawać dodatki częściej. Myślę, że raz na rok byłoby dobrym tempem. Według mnie, najlepszym, co możemy zrobić dla nowych graczy jest regularne wypuszczanie zawartości.” – Greg Street w rozmowie z zachodnim serwisiem Digital Spy.

  1. Oficjalna strona internetowa gry World of Warcraft

Life is Feudal

Zainteresowani jak rozwija się Life is Feudal? W poprzednim tygodniu twórcy gry, studio Bitbox, opublikowali prawie 2-godziny materiał wideo pochodzący z pierwszego oficjalnego streamu z rozgrywki. Podczas filmu omawiają oni niektóre aspekty produkcji, a także odpowiadają na pytania graczy.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Life is Feudal

Warhammer 40K: Eternal Crusade

Choć do oficjalnej premiery Warhammer 40K: Eternal Crusade jeszcze sporo ponad rok, twórcy (studio Behaviour Interactive) nieustannie podgrzewają atmosferę wokół swojego tytułu. W minionym tygodniu opublikowali oni kolejny materiał wideo mający na celu przybliżenie wszystkim zainteresowanym sylwetek poszczególnych deweloperów pracujących nad grą. Przy okazji udało im się przemycić krótki zapis z rozgrywki we wczesną wersję produkcji (od ok. 3 minuty).

  1. Oficjalna strona internetowa gry Warhammer 40K: Eternal Crusade

WildStar

Deweloperzy z Carbine Studios zdecydowali się w minionym tygodniu zaprezentować graczom kolejną klasę postaci, która będzie dostępna w ich najnowszym MMORPG, czyli WildStar. Spellsinger to niezwykle mobilny, kosmiczny kowboj wyposażony w dwa pistolety, za pomocą których może zarówno zadawać obrażenia, jak i leczyć współtowarzyszy.

  1. Oficjalna strona internetowa gry WildStar