Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2013, 10:23

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

World of Warcraft nie stanie się grą free-to-play

Studio Blizzard Entertainment ujawniło, że gra World of Warcraft pozostanie produkcją opartą na opłatach abonamentowych. Deweloper nie planuje na razie zmiany modelu biznesowego.

World of Warcraft wkrótce otrzyma piąte duże rozszerzenie. - World of Warcraft nie stanie się grą free-to-play - wiadomość - 2013-11-10
World of Warcraft wkrótce otrzyma piąte duże rozszerzenie.
World of Warcraft, a model biznesowy free-to-play:
  • Tytuł pozostanie grą opartą na subskrypcjach
  • Uczynienie go darmowym wymagałoby wprowadzenia wielu zmian
  • Studio Blizzard Entertainment przeznacza znaczne środki na nową zawartość dla WoW-a i liczy na długie życie projektu

Redaktor serwisu Eurogamer porozmawiał z twórcami gry World of Warcraft podczas imprezy BlizzCon dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że popularne MMO nie wykorzysta modelu biznesowego free-to-play.

„Nie stworzyliśmy tej gry z myślą o free-to-play (…) Musielibyśmy ją znacznie przerobić, by uczynić ją tytułem free-to-play. Obecnie tego nie rozważamy” – powiedział J Allen Brack, szef produkcji.

W świetle zapowiedzi nowego dodatku Warlords of Draenor takie wypowiedzi nie powinny nikogo dziwić. Zresztą kondycja gry World of Warcraft w ostatnim czasie się unormowała i obecnie tytuł może się pochwalić 7,6 mln abonentów. Po premierze zainteresowanie kultowym MMO z pewnością ponownie wzrośnie. Dodatkowo szef studia Blizzard Entertainment, Mike Morhaime, stwierdził, że firma obecnie przywiązuje wielką wagę do nowej zawartości dla WoW-a i liczy, że projekt będzie „wiódł jeszcze długie i szczęśliwe życie”.

Warlords of Draenor będzie piątym, dużym rozszerzeniem do World of Warcraft, Tytuł podniesie maksymalny poziom doświadczenia do 100 levelu, usprawni oprawę graficzną, udostępni krainę Draenor, umożliwi zakładanie garnizonu i nie tylko. Więcej informacji na ten temat przeczytacie w tym miejscu.

World of Warcraft nie stanie się grą free-to-play - ilustracja #2Blizzard Entertainment to jeden z najważniejszych deweloperów w branży gier wideo. Firma została założona w 1991 roku i przez trzy lata funkcjonowała pod nazwą Silicon & Synapse. Studio ma na swoim koncie kilka kultowych serii gier, w tym Diablo, StarCraft, Warcraft. Obecnie trwają prace nad takimi produkcjami jak karcianka Hearthstone: Heroes of Warcraft czy MOBA Heroes of the Storm.