Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2013, 23:00

autor: moir

Przegląd MMO (19/07/2013) – m.in. Age of Wulin, Guild Wars 2, Neverwinter

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. rozpoczęcie beta-testów Age of Wulin, najnowszą aktualizację oraz plany dalszego rozwoju Guild Wars 2 oraz debiut pierwszego rozszerzenia Neverwinter.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. rozpoczęcie beta-testów Age of Wulin, najnowszą aktualizację oraz plany wydawnicze twórców Guild Wars 2, a także pierwsze rozszerzenie do Neverwinter. Ponadto wspominamy o takich grach jak Aion, Prime World oraz World of Warcraft.

Age of Wulin

Firma gPotato, europejski wydawca Age of Wulin, ogłosiła w minionym tygodniu oficjalne rozpoczęcie otwartych beta-testów swej najnowszej produkcji MMORPG. Wszyscy chętni mogą już teraz pobrać grę stworzoną przez pochodzące z Chin studio Snail Digital Technology.

Age of Wulin przenosi nas do średniowiecznego świata fantasy, w którym wcielamy się w jednego z mistrzów sztuk walki. Twórcy przygotowali szereg niespodzianek dla wszystkich graczy, którzy mieli do tej pory okazję uczestniczyć w zamkniętych testach. Otrzymają oni unikatowy strój oraz tytuł dla postaci. Wydawca zdecydował się, póki co, na uruchomienie trzech europejskich serwerów – francusko-, niemiecko- i anglojęzycznego. Niewykluczone jednak, że w przyszłości pojawią się także światy dedykowane specjalnie polskim użytkownikom.

Warto zaznaczyć, że wszyscy bohaterowie stworzeni podczas otwartych beta-testów nie zostaną usunięci po ich zakończeniu i oficjalnej premierze gry. W produkcji nie uświadczymy typowego podziału klasowego, zamiast tego możemy rozwijać wybrane przez nas zdolności oraz specjalizować się w określonych stylach walki. Deweloperzy zapowiadają, że w trakcie zabawy w Age of Wulin przemierzymy ponad 130 kilometrów kwadratowych lokacji rodem z imperialnych Chin.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Age of Wulin

Guild Wars 2

Zespół ArenaNet w dalszym ciągu dotrzymuje danego wcześniej słowa i ze szwajcarską precyzją serwuje nam świeżą zawartość dokładnie co 14 dni. W przyszłym tygodniu, tj. 23 lipca, do świata Guild Wars 2 trafi aktualizacja zatytułowana Cutthroat Politics, która dotyczyć będzie politycznego życia Tyrii. Gracze zostaną postawieni przed wyborem nowego członka rady Lion’s Arch. Ich głosy zadecydują, czy władza zostanie przekazana w ręce Ellen Kiel, bohaterki wojennej, czy trudniącego się handlem kupca Evona Gnashblade.

Każdy z kandydatów reprezentuje inne podejście oraz postulaty – Gnashblade oferuje m.in. tańsze Black Lion Keys, zaś Kiel obiecuję obniżkę cen teleportów. Twórcy zapewniają, że wybór dokonany przez graczy nie będzie czysto kosmetyczny i naprawdę wywrze spory wpływ na sytuację świata gry. Żeby jeszcze bardziej oddać realizm okresu przedwyborczego deweloperzy przygotowali nawet specjalne spoty, w których poszczególni kandydaci krótko tłumaczą, dlaczego to właśnie im należą się nasze głosy.

Poniżej prezentujemy szczegółowy rozkład jazdy aktualizacji Cutthroat Politics:

 1. Od 23 lipca do 5 sierpnia – okres głosowania, w trakcie którego będziemy mogli wesperzeć wybranego kandydata.
 2. Początek 23 lipca Southsun Survival to nowa aktywność, która pozwoli nam sprawdzić w praktyce nasze umiejętności przetrwania. Uzbrojeni jedynie w łuk oraz przypadkowo znalezione zapasy staniemy naprzeciwko pozostałych graczy w walce na śmierć i życie.
 3. Początek 23 lipca Aspect Arena to zupełnie nowy tryb PvP, podczas którego weźniemy udział w starciu trzech żywiołów. W zależności od reprezentowanej przez nas strony, będziemy dysponować odrębnymi mocami i umiejętnościami.
 4. Początek 23 lipca Candidate Trials to wyzwanie przeznaczone zarówno dla pojedynczych graczy, jak i całych drużyn. Jeśli wyjdziemy zwycięsko ze starcia z hordami piratów, czekają na nas wspaniałe i unikatowe nagrody.

Standardowo na najaktywniejszych uczestników czeka wiele niespodzianek. Biorąc udział w wydarzeniach Cutthroat Politics możemy wzbogacić naszą kolekcję mini petów, a także przyodziać zupełnie nowe ozdoby na plecy. Ponadto w ramach uaktualnienia pojawi się także kolejna umiejętność dostępna w trybie WvW – mistrzostwo katapult.

Nie tak dawno jeden z przedstawicieli studia ArenaNet opublikował obszerny wpis, w ramach którego stara się on przybliżyć graczom kierunek, w jakim deweloperzy zamierzają rozwijać świat Guild Wars 2. Artykuł jest bardzo obszerny, jednak całość sprowadza się do kilku prostych założeń:

 1. Zwiększenie głębi Żyjącej Opowieści poprzez wprowadzenie nowych wyborów o permanentnych skutkach.
 2. Powrót świątecznych i okresowych wydarzeń, które odcisną się piętnem na sytuacji w Tyrii.
 3. Nowe umiejętności i zdolności dla wszystkich profesji.
 4. Odświeżony system nagród za pokonanie elitarnych bossów i czempionów.
 5. Zwiększenie opłacalności przechodzenia poszczególnych instancji.
 6. Nowe materiały do craftingu dostępny w formie nagród za udział w aktywnościach PvE oraz WvW.
 7. Zmiana systemu Magic Find z obecnego (jedzenie + przedmioty) na obejmujący całe konto.
 8. Uatrakcyjnienie odzysku z przedmiotów Fine oraz Masterwork.
 9. Maksymalne punkty biegłości w poszczególnych dziedzinach craftu zwiększone do 500.
 10. Wprowadzenie craftu bronii i ekwipunku typu Ascended.
 11. Zmiany prekursorów oraz legendarnych bronii, poszerzenie ich asortymentu.
 12. Wprowadzenie możliwości wyboru konkretnych statystyk na legendarnym orężu.
 13. Gruntowne przemodelowanie systemu orbów w WvW.
 14. Uatrakcyjnienie trybu sPvP.
 15. System kolejek oraz list rankingowych przeznaczony dla bawiących się w pojedynkę.
 16. Nowe mapy i tryby PvP.
 17. Skórki legendarnych bronii przeznaczone do trybu sPvP.
 18. Wprowadzenie bardziej rozbudowanego systemu samouczków.
 19. Zupełnie nowy system służący poszukiwaniu drużyny.
 20. Zorganizowanie turnieju ArenaNet PAX.

Jak widać plany deweloperów są naprawdę ambitne, choć ich dotychczasowa sumienność i ciężka praca nad kolejnymi aktualizacjami z pewnością napawa optymizmem. Szczegółowe informacje na temat zmian nadchodzących w świecie Tyrii znajdziecie pod tym adresem.

Poniżej prezentujemy wspomniane spoty wyborcze. Dlaczego to właśnie im należy się wasz głos przekonają was kolejno Evon Gnashblade i Ellen Kiel.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

Neverwinter

Firma Perfect World Entertainment, wydawca gry Neverwinter, dokonała niedawno oficjalnej zapowiedzi pierwszego rozszerzenia swojej sztandarowej produkcji MMORPG. DLC zatytułowane Fury of the Feywild zadebiutuje na rynku dokładnie 22 sierpnia bieżącego roku. Dodatek umożliwi nam nie tylko eksplorację mrocznego lasu Sharandar, lecz wprowadzi także szereg nowych broni, przedmiotów oraz przeciwników.

Przy okazji tej zapowiedzi twórcy poinformowali również, że już teraz dostępne są do nabycia kolejne dwie paczki zawierające moc bonusowej zawartości. Nazywają się one Knight of the Feywild Pack oraz Feywild Starter Pack, zaś ich cena wynosi odpowiednio 60 i 20 dolarów. Szczegółową listę znajdujących się w nich rzeczy znajdziecie w specjalnie przygotowanej przez nas wiadomości.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Neverwinter

Aion

Już niebawem na koreańskich serwerach testowych Aiona zadebiutuje najnowsza klasa, która ma trafić do świata gry wraz z aktualizacją 4.5. Aethertech to nic innego jak wielki robot bojowy, który sieje prawdziwe spustoszenie na polu walki uzbrojony w miotacze rakiet, karabiny maszynowe, lasery oraz wyrzutnie pocisków. Poniżej znajdziecie krótki zwiastun prezentujący jego możliwości.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Aion

Prime World

26 lipca bieżącego roku ruszają otwarte beta-testy jednej z najnowszych produkcji MMORTS na rynku. Przypominająca na pierwszy rzut oka reprezentanta gatunku MOBA gra Prime World wychodzi ostatecznie z fazy weekendowych testów. Autorzy liczą, że przekazanie graczom nieograniczonego dostępu do tytułu przyczyni się do szybszego wyłapywania i naprawiania ewentualnych błędów i usterek. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w tym miejscu.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Prime World

World of Warcraft

Firma Blizzard oficjalnie ogłosiła zawartość najnowszej aktualizacji World of Warcraft, oznaczonej numerem 5.4. W patchu pojawi się nowa zawartość Proving Grounds, która skierowana będzie stricte do postaci posiadających maksymalny poziom doświadczenia, tj. 90. Całość sprowadzać się będzie do odpierania kolejnych fal przeciwników i wykonywania pomniejszych zadań. Przed rozpoczęciem zabawy gracze będą mogli wybrać jedną z trzech dostępnych w tym trybie klas - Tank, Damage oraz Healer. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie w specjalnie przygotowanej przez nas wiadomości.

 1. Oficjalna strona internetowa gry World of Warcraft