Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Knight Age (PC)
OkładkaKnight Age (PC)

Knight Age PC

Knight Age to trójwymiarowa produkcja MMORPG utrzymana w kreskówkowej stylistyce.

RPG | fantasy | PvP | PvE | MMORPG | sieciowe | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Knight Age Premiera PC

28sierpnia2012

producent: Sesisoft wydawca: Joymax Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Knight Age

Diablo II

Life is Feudal: Your Own

RIFT

Knight Age to sieciowa gra RPG wydana przez firmę Joymax, znaną z innych popularnych produkcji MMO, takich jak Silkroad Online oraz Digimon Masters. Gra realizuje wszelkie standardowe założenia tytułu z tego gatunku. Gracze trafiają do fantastycznej krainy Hyne, w której wykonują liczne zadania, pokonują potężne potwory i rozwijają swoją postać. Cechą wyróżniającą Knight Age wśród innych produkcji z tego gatunku są rozwiązania dotyczące systemu walki, w dużej mierze opierającej się na toczeniu potyczek na grzbietach rozmaitych wierzchowców.

Gracze wcielają się w jedną czterech dostępnych w grze klas – rycerza, maga, łucznika oraz wojownika. Każdą z nich cechują charakterystyczne umiejętności i specjalizacje, jednakże broń dostępna w grze nie posiada żadnych ograniczeń klasowych, więc nawet postacie specjalizujące się w magii będą mogły walczyć za pomocą miecza. Mocno ograniczony jest jednak zakres modyfikacji wyglądu postaci – gracze mogą zadecydować zaledwie o kolorze skóry i fryzurze swojego bohatera.

W trakcie rozgrywki gracz pozyskuje osobistego zwierzęcego towarzysza, który wspomagać go będzie zarówno w trakcie starć z przeciwnikami jak i w rozbudowywaniu ekwipunku. Stworzenia te wraz z upływem czasu wytwarzają klejnoty pozwalające wzmacniać pancerze i uzbrojenie. Ze znalezionych w trakcie przygód jaj można wyhodować szeroką gamę istot, poczynając od kotów aż po smoki, golemy czy roboty – każda z nich związana jest z odmiennym żywiołem.

Dużym ułatwieniem rozgrywki jest system auto-nawigacji, dzięki któremu postać gracza w trakcie wykonywania zadań może łatwo trafić do konkretnych lokacji lub też miejsc, gdzie znaleźć może nowe zlecenia. Jest to istotne usprawnienie rozgrywki, jako że to właśnie misje są głównym źródłem doświadczenia.

Wraz z osiągnięciem piątego poziomu, postać gracza zyskuje możliwość dosiadania wierzchowca. Walka na grzbiecie wiernego rumaka to istotny element Knight Age. Producenci oddali do dyspozycji graczy szeroką gamę stworzeń - oprócz klasycznych rycerskich rumaków mona również podróżować m.in. na grzbiecie wilków, a nawet przerośniętych kaczek. Korzystanie z wierzchowca znacznie ułatwia też walkę. Postacie mogą wyprowadzać swoje ataki nie przerywając ruchu, co pomaga w unikaniu ciosów przeciwników. Dodatkowo, gdy w walce bierze udział większa liczba graczy dosiadających swoich wierzchowców, mogą oni formować specjalne szyki, które pozwolą uzyskać przewagę w starciach (wzmocniona odporność, większa mobilność bohaterów).

Rolę gildii znanych z innych produkcji typu MMO pełnią tutaj zakony rycerskie, w których gracze zrzeszają się by zdobywać punkty reputacji oraz toczyć walne bitwy z wrogimi organizacjami. Knight Age pozwala na toczenie potyczek nawet do 100 graczy jednocześnie, co pozwala na przeprowadzanie skomplikowanych manewrów oraz realizowanie dokładnie przemyślanych strategii.

Gra cechuje się barwną kreskówkową oprawą graficzną.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Knight Age: Odpowiednia dla każdego wieku.

Knight Age Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.6 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 768 MB (GeForce GTX 260 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista(SP2)/7(SP1)