Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2015, 11:43

autor: Góral

Disney Infinity 3.0 ze światami Star Wars zapowiedziane

Firma Disney zapowiedziała grę Disney Infinity 3.0, która wprowadzi do zabawy m.in. trzy światy Star Wars (Gwiezdne Wojny) oraz figurki z poszczególnymi bohaterami uniwersum. Oprócz tego tytuł wzbogaci serię o kilka innych nowinek.

Koncern Disney zapowiedział nową odsłonę serii Disney Infinity. Największą nowością Disney Infinity 3.0 będzie uniwersum Star Wars, ale to nie wszystko. Tytuł tworzony jest przy współpracy kilku deweloperów (Avalanche Software, Ninja Theory, Sumo Digital, Studio Gobo oraz United Front Games) i ukaże się pod koniec roku na konsolach PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360, Wii U, komputerach PC oraz urządzeniach mobilnych (iOS i Android). Grę będzie można kupić za około 300 zł. W tej cenie otrzymamy pakiet startowy, w którym znajdziemy oczywiście samą grę, czytnik, świat Gwiezdne Wojny: Zmierzch Republiki, figurki Ahsoki Tano i Anakina Skywalkera, a także specjalny kod, odblokowujący zawartość dla komputerów oraz urządzeń mobilnych.

Zestaw startowy Disney Infinity 3.0. - Disney Infinity 3.0 ze światami Star Wars zapowiedziane - wiadomość - 2015-05-06
Zestaw startowy Disney Infinity 3.0.

Z opublikowanych informacji wynika, że w grze znajdziemy przede wszystkim pięć światów – trzy z uniwersum Gwiezdnych Wojen (jeden z części I-III, drugi z IV-VI, a trzeci oparty na filmie Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy), jeden powiązany z filmem animowanym W głowie się nie mieści i jeden marvelowski z Iron Manem w zbroi Hulkbuster, Ultronem itd. Oprócz tego pojawi się ulepszony Plac Zabaw, na którym będziemy mogli jeździć gokartami (Toy Box Speedway) i bawić się w przygodowej grze akcji (Toy Box Takeover).

Wszystko to uzupełniać mają nowe figurki z postaciami firmy The Walt Disney Company, w tym Miki, Minnie, Mulan i Olaf. Co ważne, wszystkie zabawki i dyski mocy z poprzednich odsłon będą współpracować z wersją 3.0.

Disney Infinity 3.0 ze światami Star Wars zapowiedziane - ilustracja #2

Disney Infinity to odpowiedź firmy Disney na serię Skylanders. Kolejne części produkcji są zręcznościowymi grami, w których do zabawy wykorzystuje się specjalne figurki, dołączane do zestawów startowych i sprzedawane osobno. Pierwsza część ukazała się w 2013 roku i okazała się strzałem w dziesiątkę, sprzedając się w nakładzie przekraczającym 3 mln egzemplarzy. Rok później zadebiutowało Disney Infinity 2.0.