Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2016, 11:36

autor: Yoghurt

Nowe plotki o Red Dead Redemption 2

Były pracownik firmy Rockstar umieścił w swoim CV informację, że pracował nad kontynuacją Red Dead Redemption. Rozbudza to oczywiście nadzieje fanów na zapowiedź gry, być może już na tegorocznym E3.

W serwisie społecznościowym LinkedIn natrafiono przypadkiem na życiorys byłego pracownika Rockstar Games, który na liście swoich projektów umieścił Red Dead Redemption 2. Według profilu, od 2006 do 2016 roku był on zatrudniony jako grafik 3D w studiu twórców jednej z najbardziej kasowych serii w historii elektronicznej rozrywki – Grand Theft Auto – oraz autorów wielu innych rozchwytywanych tytułów, w tym docenionego przez graczy i krytyków Red Dead Redemption, które udowodniło, że klasyczny western da się z powodzeniem przenieść na język gier video.

Nowe plotki Red Dead Redemption 2 - ilustracja #1

Przeciek czy zwykła pomyłka?

Były pracownik Rockstar Games w sekcji doświadczenie zawarł informację, że miał okazję współtworzyć Grand Theft Auto V, Midnight Club: Los Angeles oraz właśnie Red Dead Redemption 2. Niestety, CV było najwyraźniej pisane na kolanie, gdyż znajdzie się tam kilka literówek:

Nowe plotki Red Dead Redemption 2 - ilustracja #2

Z tego względu ciężko jest stwierdzić, czy podana przez pracownika informacja to prawda, czy też zwykła pomyłka. Z jednej strony, praca w tak renomowanym studiu, przy tytułach tak głośnych jak GTA V oraz przy wyczekiwanym przez sporą część branży następcy Red Dead Redemption, to z pewnością punkty w życiorysie, którymi wypada się pochwalić. Z drugiej jednak, pracodawcy tacy jak Rockstar wymagają od swoich pracowników poufności i ciężko uwierzyć, by ktoś, kto przepracował w tak dużym studiu osiem lat zapomniał o polityce firmy, która rzadko ujawnia szczegóły dotyczące swoich produkcji, zanim nie jest w 100% pewna, że warto wyjawić je światu.

Ponadto sama nazwa projektu – Red Dead Redemption 2 – zdradzałaby raczej wczesną fazę procesu produkcji, gdyż nazwę serii stanowią dwa pierwsze człony tytułu - Red Dead. Do tej pory powstały dwie części: wydany na PlayStation 2 i pierwszego Xboxa (i nieco zapomniany) Red Dead Revolver oraz okrzyknięte jedną z najlepszych gier poprzedniej generacji Red Dead Redemption. Trzymając się zasad nazewnictwa serii, kolejna gra z Red Dead w tytule raczej nie zawierałaby Redemption, co z kolei wskazywałoby, że koncept jest nadal we wczesnym stadium i nie ustalono ostatecznego tytułu.

Niemniej, sam profil wydaje się autentyczny. Ponadto życiorysy publikowane przez deweloperów na LinkedIn już kilkakrotnie zdradzały szczegóły niezapowiedzianych produkcji. To, że kontynuacja RDR musi w końcu powstać jest jasne. Pozostaje jedynie pytanie – kiedy Rockstar zdecyduje się pisnąć choć słowo? I czy wyciek informacji, o ile okaże się prawdą, przyspieszy ujawnienie wyczekiwanego tytułu? Warto też przypomnieć, że kilka dni temu świat obiegła plotka, że Red Dead Redemption 2 zostanie ujawniony na tegorocznych targach E3. Oby…

Red Dead Redemption, wydane w 2010 roku na PlayStation 3 i Xboksie 360, zdobyło serca graczy i dziennikarzy branżowych przepięknie wykreowanym, otwartym światem, w którym klasyczny Dziki Zachód ustępował miejsca postępowi cywilizacyjnemu. Osadzona na początku dwudziestego wieku historia Johna Marstona – pełnokrwistego kowboja prześladowanego przez demony przeszłości – podbiła serca odbiorców i na stałe trafiła do kanonu gier video, jako jedna z najlepszych produkcji w dziejach całej branży.