Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2016, 10:33

Red Dead Redemption 2 zostanie zapowiedziane podczas targów E3?

Według opublikowanych przez serwis FragHero anonimowych doniesień, firma Rockstar pracuje nad kontynuacją gry Red Dead Redemption i zapowie ją podczas czerwcowych targów E3. Ponoć trwa także produkcja zremasterowanej pierwszej części.

Czy plotki na temat Red Dead Redemption staną się coroczną tradycją przed każdym E3? - Kolejne pogłoski na temat Red Dead Redemption 2. Gra zostanie zapowiedziana podczas targów E3? - wiadomość - 2016-03-18
Czy plotki na temat Red Dead Redemption staną się coroczną tradycją przed każdym E3?

Podobno każda plotka nosi w sobie ziarno prawdy, a plotek o kontynuacji kultowego Red Dead Redemption nazbierało się już tyle, że aż trudno sobie wyobrazić, by Rockstar nie pracował nad tą produkcją. Według najnowszych pogłosek deweloperzy planują ujawnić kolejną część swej westernowej serii podczas tegorocznego E3.

Jak zawsze, poniższe informacje trzeba traktować z bardzo dużą ostrożnością – tym bardziej, że część z nich pokrywa się z doniesieniami o rzekomym ujawnieniu Red Dead Redemption 2 na E3 2015 z kwietnia zeszłego roku. Ich źródłem jest serwis FragHero, który otrzymał je w mailu od czytelnika, będącego w kontakcie z byłym pracownikiem firmy Rockstar. Według podanych tam informacji kolejna część cyklu ma nosić podtytuł Legends of the West i powstaje już od ponad czterech lat. Gra ma wyjść jesienią przyszłego roku, zaprezentować znacznie większy świat niż poprzednia odsłona oraz więcej niż jedną grywalną postać, i zostanie zapowiedziana podczas tegorocznych targów E3 w Los Angeles. Dodatkowo trwają podobno prace nad remasterem pierwszego Red Dead Redemption na konsole ósmej generacji. Ma on trafić na sklepowe półki pod koniec tego roku.

Od premiery Red Dead Redemption minie już niedługo szósty rok, a godnych konkurentów jak nie było, tak nie ma. - Kolejne pogłoski na temat Red Dead Redemption 2. Gra zostanie zapowiedziana podczas targów E3? - wiadomość - 2016-03-18
Od premiery Red Dead Redemption minie już niedługo szósty rok, a godnych konkurentów jak nie było, tak nie ma.

Wszystko to brzmi całkiem sensownie, jednak warto zauważyć, że w całej swojej historii Rockstar nigdy nie ujawniał nowych projektów podczas imprez branżowych i trudno znaleźć powód, by miał zacząć to robić akurat przy okazji kontynuacji Red Dead Redemption. Ponadto sceptycyzm może budzić fakt, że sporo z tych informacji pojawiło się już w fałszywym przecieku z kwietnia ubiegłego roku. Z drugiej strony, szef firmy Take-Two, wydawcy serii, potwierdził, że powstaną kolejne odsłony westernowego cyklu, a w listopadzie Danny Ross, były pracownik Rockstara, zasugerował, że studio pracuje właśnie nad drugim Red Dead Redemption. Nie ma więc wątpliwości, że kiedyś się owej dwójki doczekamy – pytanie tylko kiedy.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Red Dead Redemption
  2. Red Dead Rockstar – tak się robi westerny w stylu GTA!