Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2014, 12:59

Nowe odsłony serii BioShock i Red Dead są w drodze – szef firmy Take-Two potwierdza

Strauss Zelnick, prezes firmy Take-Two Interactive, nazwał Red Dead „stałą franczyzą”, co niezbicie sugeruje powstawanie kolejnej odsłony serii. Zdradził też, że przyszłość marki BioShock znajduje się teraz w rękach studia 2K Marin (twórców BioShock 2), które pochyla się już nad dalszym rozwojem tego cyklu.

Wybrane marki pod egidą Take-Two:
  • BioShock
  • Borderlands
  • Civilization
  • Grand Theft Auto
  • Mafia
  • Max Payne
  • Red Dead
  • XCOM

Strauss Zelnick, prezes koncernu Take-Two Interactive, pojawił się ostatnio na konferencji biznesowej firmy Cowen and Company, gdzie udzielił wywiadu, w którym poruszył temat serii gier tworzonych przez studia należące do jego spółki. Szczególnie interesujące są dla nas słowa dotyczące marek Red Dead i BioShock. Pierwsza z wymienionych została nazwana przez Zelnicka „stałą franczyzą” (w kontekście jej potencjału rozwojowego), co stanowi dla nas kolejne potwierdzenie tego, że Red Dead Redemption prędzej czy później doczeka się kontynuacji. O ile takie stwierdzenie może nie być specjalnie odkrywcze, tak wypowiedź szefa Take-Two w temacie drugiej z wymienionych marek jest znacznie bardziej interesująca. Okazuje się, że po tym, jak Ken Levine zamknął Irrational Games i przekazał BioShocka w ręce 2K, seria trafiła pod skrzydła 2K Marin, czyli twórców gry BioShock 2. Tym samym wygląda na to, że ubiegłoroczne pogłoski o śmierci wspomnianego dewelopera okazały się mocno przesadzone.

Strauss Zelnick to prezes jednej z największych firm na rynku elektronicznej rozrywki. - Nowe odsłony serii BioShock i Red Dead są w drodze – szef firmy Take-Two potwierdza - wiadomość - 2014-05-30
Strauss Zelnick to prezes jednej z największych firm na rynku elektronicznej rozrywki.

”Wiem całkiem dobrze, które [franczyzy – dop. red.] mogę nazwać stałymi” – powiedział Strauss Zelnick w temacie serii Red Dead. – „To oczywiste, że Grand Theft Auto jest stałe, przynajmniej tak długo, jak jesteśmy w stanie utrzymać jego niesamowitą jakość. Całkiem oczywiste jest, że również Red Dead jest stałą franczyzą (ponownie z tym samym zastrzeżeniem), tak samo jak Borderlands, NBA i inne.”

Z kolei słowa prezesa Take-Two w temacie BioShocka brzmiały tak:

”(...) sądzimy, że [seria] jest ważna i z pewnością stanowi coś, na czym jesteśmy skupieni; coś, co spadnie na barki 2K Marin, jeśli chodzi o odpowiedzialność za dalszy rozwój [franczyzy]. Nie chcę powiedzieć wiele więcej, poza tym, że się z Tobą zgadzam [że potencjał tej marki nie został jeszcze w pełni wykorzystany]. Uważam, że przed BioShockiem jest jeszcze długa przyszłość.”