Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2016, 16:09

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Zapowiedź remastera Red Dead Redemption na PC, PS4 i XOne w tym tygodniu?

Na koreańskiej stronie Gamefocus.co.kr pojawiła się informacja, według której w tym tygodniu firma Rockstar Games zapowie zremasterowaną wersję Red Dead Redemption na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz PC-ty.

O kontynuacji Red Dead Redemption słyszymy od kilku dobrych lat. Co jakiś czas pojawiają się kolejne plotki na ten temat, a ostatnia z nich głosi, że produkcja miała zostać zapowiedziana podczas tegorocznych targów E3, jednak ze względu na to, że zawartość pierwszego zwiastuna mogła jakoby kojarzyć się z czerwcową strzelaniną w Orlando, jego ujawnienie zostało w ostatniej chwili odwołane. W każdym razie firma Rockstar Games do dziś nie zaprezentowała niczego oficjalnie, a fani produkcji w ostatnim czasie mogą się jedynie cieszyć z dodatnia gry do biblioteki tytułów obsługiwanych na Xboksie One w ramach wstecznej kompatybilności. Niewykluczone jednak, że wkrótce doczekamy się czegoś większego – zremasterowanego wydania Red Dead Redemption na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz komputery osobiste.

Zapowiedź remastera Red Dead Redemption na PC, PS4 i XOne w tym tygodniu? - ilustracja #1

Tak przynajmniej twierdzą koreańscy dziennikarze ze strony Gamefocus.co.kr (dzięki, NeoGAF). Według posiadanych przez nich informacji, tytuł zostanie oficjalnie zapowiedziany w tym tygodniu, najpewniej 7 września, a więc w dniu, w którym Sony zorganizuje imprezę PlayStation Meeting. Natomiast sama gra ma zadebiutować w przyszłym roku. Naturalnie obecnie ciężko jest zweryfikować prawdziwość tych plotek, ale wszystko wyjaśni się w najbliższych dniach.

Przypominamy, że gra opowiada o losach nawróconego złoczyńcy Johna Marstona, zmagającego się z rozmaitymi problemami w czasach, gdy era rewolwerowców powoli dobiegała końca. Tytuł doczekał się też ciekawego dodatku Undead Nightmare, w którym musieliśmy się zmierzyć z zombie.

Red Dead Redemption dostępne jest od 2010 roku na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Tytuł jest powszechnie uznawany za jedną z najlepszych gier w dorobku firmy Rockstar Games. Produkcja osiągnęła też ogromny sukces komercyjny, sprzedając się w ponad 14 milionach egzemplarzy.