Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2015, 10:55

Red Dead Redemption - gra rozeszła się w 14 mln egzemplarzy

Firma Take-Two Interactive poinformowała, że na półki sklepowe trafiło już 14 mln egzemplarzy gry Red Dead Redemption.

Red Dead Redemption okazało się jednym z największych sukcesów w historii firmy Take-Two Interactive. - Red Dead Redemption - gra rozeszła się w 14 mln egzemplarzy - wiadomość - 2015-08-21
Red Dead Redemption okazało się jednym z największych sukcesów w historii firmy Take-Two Interactive.

Od premiery Red Dead Redemption minęło już ponad pięć lat, ale okazuje się, że produkcja wciąż znajduje nowych nabywców. Wydawca, czyli Take-Two Interactive, właśnie pochwalił się, że na półki sklepowe powędrowało 14 mln egzemplarzy tego westernowego sandboxa studia Rockstar. Warto przypomnieć, że ostatni raz o wynikach tej gry informowano w 2012 roku, kiedy to Red Dead Redemption przekroczyło pułap 13 mln egzemplarzy. Jak widać, osiągnięcie kolejnego miliona zajęło trzy lata, ale i tak jest to imponujący wyczyn biorąc pod uwagę jak wiele czasu upłynęło od premiery.

Sukces gry cieszy tym bardziej, że zanim trafiła na rynek część analityków podejrzewała, że może okazać się spektakularną klapą. Powodem do takiego pesymizmu był bardzo długi i wyboisty cykl deweloperski. Według szacunków produkcja pochłonęła 100 mln dolarów, i aby wyjść na zero twórcy potrzebowali co najmniej 4 mln sprzedanych egzemplarzy. Ostatecznie te obawy okazały się bezpodstawne i gra przebiła to minimum ponad trzykrotnie.

Warto przypomnieć, że już od pewnego czasu wiemy, że studio Rockstar pracuje nad kontynuacją. O projekcie po raz pierwszy usłyszeliśmy dwa lata temu. Wtedy nie podzielono się żadnymi konkretami i ta sytuacja nie uległa zmianie do tej pory. Wiele osób liczyło, że gra zostanie zapowiedziana na tegorocznej edycji targów E3, ale nadzieje te okazały się płonne.

  1. Red Dead Redemption – oficjalna strona gry
  2. Red Dead Redemption - recenzja gry
Red Dead Redemption - gra rozeszła się w 14 mln egzemplarzy - ilustracja #3

Red Dead Redemption ukazało się w maju 2010 roku. Gra trafiła wyłącznie na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Przez długi czas krążyły plotki o konwersji na pecety, ale ostatecznie okazały się one nieprawdziwe.

Produkcja podbiła serca graczy wyśmienitą kampanią i ciekawym trybem multiplayer, stając się jedną z najwyżej ocenianych produkcji poprzedniej generacji konsol.

Kilka miesięcy po premierze do sprzedaży trafił duży dodatek DLC zatytułowany Red Dead Redemption: Undead Nightmare, w skład którego weszły wypuszczone wcześniej małe DLC oraz obszerne rozszerzenie Undead Nightmare Pack, oferujące nową kampanię obracającą się wokół wybuchu epidemii zombie.