Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2016, 15:45

autor: Góral

Kolejna część Red Dead praktycznie potwierdzona

Firma Rockstar Games opublikowała kolejną grafikę, rozwiewając praktycznie wszystkie wątpliwości związane z będącym od dłuższego czasu obiektem plotek nowym Red Dead. Gra nadchodzi i prawdopodobnie na dniach doczekamy się jej oficjalnej zapowiedzi.

Wczoraj studio Rockstar Games opublikowało grafikę sugerującą, że firma szykuje się do zapowiedzi nowej odsłony serii Red Dead. Dziś deweloper postanowił uchylić nieco rąbka tajemnicy i pokazał na Twitterze poniższy obrazek. Teraz już chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości, że studio faktycznie pracuje nad Red Dead 3, czy jakkolwiek inaczej będzie się nazywać kolejna część cyklu. Nietrudno też zauważyć, że na grafice znajduje się siedem postaci, co od razu budzi skojarzenia z kultowym filmem Siedmiu wspaniałych z 1960 roku, który w tym roku doczekał się remake’u z Denzelem Washingtonem, Ethanem Hawkiem i kilkoma innymi gwiazdami w obsadzie. Rockstar lubi kino, więc tego typu inspiracje nie są niczym nadzwyczajnym w ich przypadku. Tak czy siak, na ten moment to wszystko, co wiemy.

Siedmiu wspaniałych w Red Dead 3? - Kolejna część Red Dead praktycznie potwierdzona - wiadomość - 2016-10-17
Siedmiu wspaniałych w Red Dead 3?
Kolejna część Red Dead praktycznie potwierdzona - ilustracja #2

Red Dead to zapoczątkowana w 2004 roku seria trzecioosobowych gier akcji firmy Rockstar Games. W pierwszej odsłonie zatytułowanej Red Dead Revolver, wcielamy się w tytułowego Reda – łowcę głów żyjącego na Dzikim Zachodzie, który w młodości był świadkiem śmierci swojego ojca. Po latach postanawia zemścić się na ludziach odpowiedzialnych za zbrodnię.

W dwójce, czyli Red Dead Redemption, śledziliśmy losy rzezimieszka Johna Marstona, który wplątał się w duże tarapaty. Akcja produkcji rozgrywa się u progu XX wieku, kiedy to czasy kowbojów zaczęły dobiegać końca. Tytuł, przez wiele osób określany mianem „GTA na Dzikim Zachodzie”, okazał się jedną z najlepszych gier wideo w historii, a do tego odniósł wielki sukces komercyjny, sprzedając się w ponad 14 milionach egzemplarzy.

TWOIM ZDANIEM

Nowy Red Dead to Twoim zdaniem…

Jakaś forma kontynuacji Red Dead Redemption.
68,7%
Prequel.
25,6%
Po prostu remaster.
5,7%
Zobacz inne ankiety