Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2016, 17:49

autor: Arantasar

Zapowiedziano rozszerzenie Final Fantasy XIV: Stormblood

Podczas imprezy FFXIV Fan Festival zapowiedziano dodatek do sieciowej gry RPG Final Fantasy XIV. Rozszerzenie zatytułowane Stormblood wprowadzi nowy region i związaną z nim ścieżkę fabularną, a także drobne zmiany w mechanice. Wersja pecetowa zostanie przy tym odświeżona, co przełoży się na wyższe wymagania sprzętowe. Premierę przewidziano na początek lata 2017 roku.

Podczas imprezy FFXIV Fan Festival odbywającej się w Las Vegas, Naoki Yoshida, reżyser i producent gry Final Fantasy XIV zapowiedział nowe rozszerzenie – Stormblood.

Rozszerzenie Final Fantasy XIV: Stormblood ukaże się latem przyszłego roku. - Zapowiedziano rozszerzenie Final Fantasy XIV: Stormblood - wiadomość - 2016-10-17
Rozszerzenie Final Fantasy XIV: Stormblood ukaże się latem przyszłego roku.

Dodatek wzbogaci rozgrywkę o obszar Ala Mhigo – krainę kontrolowaną przez Garlean Empire. Ścieżka fabularna pozwoli nam wyzwolić rządzony żelazną pięścią region, jednak w tym celu będziemy musieli zmierzyć się m.in. z ambasadorem XII Legionu, Zenosem yae Galvusem. Centrum krainy Ala Mhigo będzie widoczny na zwiastunie obszar Rhalger’s Reach, który posłuży jako baza wypadowa do innych miejsc. Nowy region będzie oczywiście oferował także unikalne lochy, raidy oraz strefę mieszkalną. Wielkość rozszerzenia ma być podobna do tej z poprzedniego dodatku – Heavensward.

Nowa zawartość będzie także wiązała się ze zmianami w mechanice. Limit postaci zostanie podniesiony z 60. do 70. poziomu, przegrupowania doczekają się także umiejętności. W związku z tym zmianom ulegną również niektóre elementy interfejsu, czyniąc całość bardziej przystępną i intuicyjną.

Dla posiadaczy komputerów osobistych jedną z najważniejszych informacji będzie poprawienie grafiki. Nowe efekty wiążą się jednak ze zwiększeniem wymagań sprzętowych. Nie podano szczegółów i choć tytuł ma wciąż wspierać 32-bitowe systemy operacyjne, to jednak Naoki Yoshida zachęcał do zaopatrzenia się w wersje 64-bitowe.

Jednocześnie poinformowano, że dodatek nie będzie dostępny na konsolach PlayStation 3. Zamiast tego wydawca planuje wraz z jego premierą uruchomić usługę, która pozwoli graczom przenieść wszystkie swoje postaci i postęp na wydanie przeznaczone na konsolę PlayStation 4. Rozszerzenia możemy spodziewać się na początku lata przyszłego roku.