Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2016, 14:37

autor: Draug

Wieści ze świata (Sony, Tom Chilton / World of Warcraft, Beat Cop, Battleborn) 14/10/2016

Dziś piszemy o przewidywanym terminie ujawnienia i wypuszczenia pierwszych gier mobilnych od Sony, przesunięciu Toma Chiltona, reżysera World of Warcraft, do innego projektu Blizzarda, opóźnieniu premiery gry Beat Cop oraz o pierwszym DLC i kolejnej aktualizacji z nową zawartością do Battleborna. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Gry mobilne oparte na markach Sony w 2018 roku?

Jak donosi serwis Nikkei, firma Sony Interactive Entertainment zamierza jeszcze w tym roku zapowiedzieć pierwsze gry mobilne oparte na swoich popularnych markach (o których po raz pierwszy usłyszeliśmy ponad pół roku temu), a w okolicy marca 2018 roku wypuścić co najmniej pięć z nich. Produkcjami tymi zajmuje się studio ForwardWorks i przygotowuje je przede wszystkim z myślą o rynku azjatyckim. Mówi się o ożywieniu pewnych starszych gier, które nie są kompatybilne ze współczesnymi urządzeniami mobilnymi, i o możliwym powiązaniu powstających tytułów z konsolami.

Reżyser World of Warcraft przeniesiony do innego projektu

Tom Chilton – reżyser i jeden z głównych projektantów World of Warcraft – wystosował oświadczenie, w którym ogłosił, że po kilkunastu latach zajmowania się tym przebojowym MMORPG przenosi się do zespołu pracującego nad innym projektem w obrębie firmy Blizzard Entertainment. Na dotychczasowym stanowisku zastąpi go Ion Hazzikostas, inny zasłużony deweloper. Nie wiemy, jakiej to grze odda się teraz Chilton, ale jeżeli tak doświadczony pracownik porzuca najważniejszą produkcję firmy, to raczej nie może chodzić o nic małego. A może „Zamieć” szykuje kolejne MMORPG?

Beat Cop przełożony na 2017 rok

Studio Pixel Crow i firma 11 bit studios poinformowały o przesunięciu na pierwszy kwartał 2017 roku premiery Beat Cop – klimatycznej policyjnej przygodówki w stylu retro (dzięki, Eurogamer). Przyczyną obsuwy jest chęć „dopracowania gry, zarówno od strony artystycznej, jak i technologicznej”. Tytuł powstaje z myślą o PC.

Battleborn z nową zawartością w DLC i aktualizacji

Po pięciu miesiącach od premiery studio Gearbox Software wypuściło pierwsze (z pięciu planowanych) fabularne DLC do strzelanki Battleborn – dostępna stała się misja Attikus and the Thrall Rebellion, przeznaczona do rozgrywania samotnie lub w 3-osobowej kooperacji. Dodatek wchodzi w skład przepustki sezonowej, ale można też nabyć go odrębnie.

Oprócz tego aktualizacja (oczywiście darmowa) dodała nowy tryb PvP – Face-Off – w którym dwie drużyny graczy prześcigają się w eksterminowaniu coraz silniejszych grup istot znanych jako Varelsi. Łatka wprowadziła też szereg innych zmian – pełną ich listę znajdziecie tutaj. Poza tym z okazji nadchodzącego Halloween w wewnętrznym sklepie gry pojawiły się nowe skórki dla wybranych bohaterów.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: