Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXONEANDSwitchPS4iOS
Okładka Beat Cop (PC)

Beat Cop

Efekt współpracy polskiego niezależnego studia Pixel Crow oraz 11 bit studios, twórców This War of Mine. Beat Cop to miks przygodówki point-and-click z elementami gatunku time management.

Przygodowe | point-and-click | 2D | elementy strategiczne | policyjne | polskie | indie | lata 80.

Okładka Beat Cop (PC)

producent: Pixel Crow

wydawca: 11 bit studios

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

data premiery gry:

30mar2017

PC

22sty2019

AND iOS

5mar2019

Switch PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Miks przygodówki point-and-click i elementów gatunku time management. Beat Cop jest wynikiem współpracy polskiego niezależnego studia Pixel Crow z 11 bit studios, twórcami This War of Mine.

Fabuła

Bohaterem Beat Cop jest przedstawiciel nowojorskiej policji, Jack Kelly. W wyniku niesłusznego oskarżenia o zabójstwo, jego obiecująca kariera detektywa legła w gruzach, a on sam został zdegradowany do roli zwykłego posterunkowego. Równie fatalnie prezentuje się życie prywatne Jacka, a na dokładkę ma on na pieńku z lokalną mafią. W obliczu życiowej klęski i powszechnej nienawiści, jedynym celem protagonisty staje się odkrycie, kto tak naprawdę go wrobił. To, czy mu się to uda, zależy od decyzji gracza – fabuła Beat Cop jest nieliniowa i oferuje wiele zakończeń.

Beat Cop czerpie garściami z amerykańskich filmów kryminalnych i seriali telewizyjnych z lat 70-tych i 80-tych, takich jak Kojak, Columbo, Magnum czy Policjanci z Miami. Dzięki licznym nawiązaniom i niewybrednym żartom, gra tętni charakterystycznym klimatem epoki.

Mechanika

Choć na pierwszy rzut oka Beat Cop wydaje się typową przygotówką point-and-click, rozgrywkę wzbogacają elementy gatunku time management. Jak przystało na policjanta, podczas patrolowania ulic Brooklynu Jack musi szybko reagować na różne wykroczenia i przestępstwa popełniane na jego oczach, wlepiać mandaty itd. – oczywiście pod warunkiem, że chce zachować dobre relacje z kolegami z posterunku oraz wzbudzić szacunek u mieszkańców dzielnicy. Z drugiej strony przymykanie oka na różne pomniejsze przestępstwa zwiększa respekt i zaufanie gangu lub mafii, co może się okazać bardziej lukratywne. Często przysługi dla jednej strony (np. dla gangu), nie wzbudzą miłych reakcji drugiej (mafii) albo trzeciej (policji). Jeśli za bardzo zajdziemy komuś za skórę, Jack może stracić pracę albo życie. Poza tym, jeśli chcemy rozwiązać główny wątek, musimy podzielić czas pomiędzy codzienne obowiązki a własne śledztwo. Wymaga to również umiejętnego prowadzenia rozmów z lokalnymi szumowinami, zbierania poszlak i unikania różnych niebezpieczeństw.

Tryby gry

Beat Cop jest produkcją przeznaczoną wyłącznie dla jednego gracza, a podstawowym trybem zabawy jest fabularna kampania.

Kwestie techniczne

Cechą charakterystyczną Beat Cop jest stylistyka retro. Dotyczy to nie tylko dwuwymiarowej, pixel artowej grafiki i klasycznego interfejsu, lecz także oldskulowej muzyki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 369 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,9 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Beat Cop

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków.

Wymagania sprzętowe Beat Cop

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz/AMD Athlon X2 2.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 9600 GS/Radeon HD 4000 lub lepsza
  • Windows XP(SP3)/Vista
  • Rekomendowane:
  • Intel Core 2 Quad 2.7 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 896 MB GeForce GTX 260/1 GB Radeon HD 5770 lub lepsza
  • Windows 7/8
Recenzja gry Beat Cop – pieskie życie gliniarza
Recenzja gry Beat Cop – pieskie życie gliniarza

Recenzja 29 marca 2017, 14:04

Mafia i gangi próbują ingerować w nasze obowiązki, zlecają również wiele zadań nieszczególnie legalnych, jednak jeśli potrzebujemy gotówki, to właśnie one stanowią najlepsze źródło utrzymania. Należy jednak pamiętać, że na ręce patrzy nam nie tylko rywalizująca frakcja, ale również wymiar sprawiedliwości.

PC
Switch
PS4
XONE
AND
iOS