Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2017, 11:23

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (6-12 marca 2017 r.)

Miniony tydzień ponownie okazał się owocny dla polskiego rynku gier. Zapowiedziano projekty House Flipper i Oh...Sir!! The Hollywood Roast oraz pudełkowe wydanie Beat Cop (od Techlandu), obejrzeliśmy nowe materiały video z Observer i Inner Chains oraz dowiedzieliśmy się, kto udzieli głosu głównej bohaterce w zlokalizowanej wersji gry Syberia 3. Ponadto wyszedł nowy, urodzinowy numer CD-Action.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

Zapowiedziano kontynuację Oh...Sir!! The Insult Simulator. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (6-12 marca 2017 r.) - wiadomość - 2017-03-13
Zapowiedziano kontynuację Oh...Sir!! The Insult Simulator.

Zapowiedzi

House Flipper - zapowiedziano symulator inwestora-budowlańca

Krakowskie studio Empyrean zapowiedziało projekt House Flipper. W grze wcielimy się w inwestora kupującego zniszczone nieruchomości, które następnie będzie musiał wyremontować i sprzedać z zyskiem. Wszystko to odbywać się ma z perspektywy pierwszoosobowej.

Produkcja zmierza na pecety i na razie nie podano planowanej daty premiery. Warto wspomnieć, że tytuł zbiera obecnie głosy w Steam Greenlight.

Oh…Sir! The Hollywood Roast

Zlokalizowane w Warszawie studio Vile Monarch poinformowało, że pracuje nad kontynuacją zeszłorocznego Oh...Sir!! The Insult Simulator. Gra zatytułowana została Oh…Sir! The Hollywood Roast i ukaże się wiosną tego roku.

Produkcja zmierza na pecety oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. W porównaniu z pierwszą częścią, sequel zaoferuje nowe postacie, areny i obelgi oraz bardziej rozbudowane mechanizmy rozgrywki.

Pudełkowa wersja Beat Cop

Gra Beat Cop, czyli pecetowa przygodówka polskiego studia Pixel Crow, doczeka się wersji pudełkowej. Wyda ją firma Techland, która chce zachęcić do zakupu tej edycji poprzez dołączenie do niej kilku dodatkowych fizycznych atrakcji w postaci plakatu, panoramy Brooklynu oraz materiałów dowodowych (wycinki z gazet i fotografia) w wersji drukowanej. Do tego dojdą cyfrowa ścieżka dźwiękowa i zestaw materiałów dla fanów.

Wersja pudełkowa trafi do sprzedaży 30 marca tego roku, w sugerowanej cenie detalicznej 59,89 zł.

Gry z czasopism

CD-Action

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (6-12 marca 2017 r.) - ilustracja #3

W zeszłym tygodniu do kiosków powędrował nowy numer magazynu CD-Action. Czasopismo kosztuje 15,99 zł i dołączono do niego pełne wersje dwóch gier:

  1. Far Cry 3,
  2. Assassin’s Creed: Brotherhood z DLC Zaginięcie Leonarda.

Pozostałe wieści

Observer - polski horror z pierwszym pokazem rozgrywki

Serwis VideoGamer opublikował materiał video z gry Obsever, nad którą pracuje studio Bloober Team. Filmik trwa ponad dziesięć minut i jest pierwszym udostępnionym publicznie zapisem rozgrywki z tego projektu. Produkcja ma się ukazać w tym roku na PC.

Inner Chains na nowym zwiastunie

Z kolei warszawskie studio Telepath's Tree udostępniło nowy zwiastun Inner Chains, czyli gry akcji utrzymanej w klimacie survival horroru.

Projekt zmierza na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4, a premiera powinna nastąpić w tym roku.

Sniper: Ghost Warrior 3 ponownie opóźniony

Mamy złe wieści dla graczy czekających na strzelankę Sniper: Ghost Warrior 3. Studio CI Games poinformowało, że zaliczy ona opóźnienie. Nowa data premiery ustalona została na 25 kwietnia bieżącego roku.

To kolejny z serii poślizgów projektu, który początkowo miał zadebiutować w pierwszej połowie 2016 r. Gra ukaże się na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Syberia 3 z Anną Dereszowską w roli głównej

Frma CDP.pl ogłosiła, że Anna Dereszowska udzieli głosu Kate Walker w polskiej wersji językowej przygodówki Syberia 3. Wypuszczono też nowy zwiastun, w którym możemy usłyszeć jak aktora sprawdza się w tej roli.

Gra zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Lokalizacja dostępna będzie na wszystkich trzech platformach sprzętowych. Premiera zaplanowana została na 20 kwietnia.

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (6-10 marca 2017)
  2. Horizon Zero Dawn i Torment: Tides of Numenera - atak nowości. Top Empik - Tydzień 8 i 9
  3. CD Projekt RED poszukuje osoby na stanowisko Junior Community Specialist
  4. W czerwcu w Polsce odbędą się dwa Comic Cony
  5. Intel Extreme Masters Katowice 2017 odwiedziło ponad 100 tys. osób
  6. Efektowna konsola Xbox One S inspirowana Gwintem