Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 marca 2017, 11:46

autor: Góral

W czerwcu w Polsce odbędą się dwa Comic Cony

W pierwszej połowie czerwca bieżącego roku w Warszawie odbędą się dwie duże imprezy dla fanów książek, komiksów, gier i filmów - Warsaw Comic Con i Comic Con Warszawa. Zebraliśmy kilka najważniejszych informacji o obu wydarzeniach.

W czerwcu w Warszawie odbędą się dwie duże imprezy – najpierw weźmiemy udział w Warsaw Comic Con, a później w Comic Con Warszawa. W obu przypadkach możecie liczyć na szereg atrakcji, więc postanowiliśmy przedstawić najważniejsze z nich oraz informacje organizacyjne. Najpierw jednak pragniemy wyjaśnić, że obie imprezy nie dysponują licencją głośnych amerykańskich konwentów Comic-Con, choć oczywiście mają wspólną tematykę. Tak czy siak, jak głosi Wikipedia, oryginalny Comic-Con to ten, którego nazwa pisana jest z łącznikiem. Pozostałe „Comic Cony”, „ComicCony” czy „ComiCony” organizowane są przez zupełnie inne firmy.

Warsaw Comic Con

W czerwcu w Polsce odbędą się dwa Comic Cony - ilustracja #1

Co, jak, gdzie i kiedy?

Warsaw Comic Con to targi fantastyki i popkultury, które odbędą się w dniach 1-4 czerwca na terenie Centrum Targowo-Kongresowego Ptak Warsaw Expo (Al. Katowicka 62; 05-830 Nadarzyn). Podczas imprezy możecie liczyć na atrakcje związane z książkami, komiksami, filmami i grami. Będzie można także spotkać rozmaite osobistości, np. Charlesa Dance’a znanego chociażby z roli Lorda Tywina Lannistera w serialu Gra o Tron czy też Magdalenę Kozak, autorkę powieści Nocarz. Dodatkowo można odwiedzić różne strefy, np. postapokaliptyczną Mad Max czy tę związaną z Gwiezdnymi wojnami.

Bilety

Ceny biletów na Warsaw Comic Con zaczynają się od 25 zł, przy czym jest to jednorazowa wejściówka niedająca dostępu chociażby do strefy autografów czy festiwalu youtuberów. Najdroższa opcja została wyceniona na 150 zł. Jest to VIP-owski, czterodniowy bilet, dający szereg możliwości (m.in. wejście do wspomnianych wcześniej stref czy fizyczne gadżety – koszulka i przypinka). Bilety kupicie w tym miejscu.

Comic Con Warszawa

W czerwcu w Polsce odbędą się dwa Comic Cony - ilustracja #2

Co, jak, gdzie i kiedy?

Comic Con Warszawa to konwent organizowany przez firmę Comic Con East Empire GmbH. Wydarzenie odbędzie się w dniach 10-11 czerwca w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska (Marsa 56/62; 04-242 Warszawa). Również i w tym przypadku odwiedzający mogą liczyć na szereg atrakcji związanych z szeroko pojętą popkulturą. W stolicy pojawi się np. Robert Englund, aktor znany przede wszystkim z roli Freddy’ego Kruegera i Sylvester McCoy (Doctor Who). Na miejsce przybędzie też słynny cosplayer Maul, który zasłynął chociażby rolą Geralta.

Bilety

Organizatorzy Comic Con Warszawa przygotowali szereg rozmaitych wejściówek. Np. jednodniowy normalny karnet na sobotę kosztuje 39 zł, ale dostępny jest także Ranny Ptaszek (wejście godzinę wcześniej) za 59 zł. Poza tym są jeszcze bilety rodzinne, tylko dla dzieci oraz dwudniowe. Wszystkie szczegóły znajdziecie w tym miejscu.

Jak widać, miłośnicy fantastyki będą mieć co robić w czerwcu. Miejmy tylko nadzieję, że nie doczekamy się powtórki z zeszłego roku. W listopadzie w Kielcach miał się bowiem odbyć Europe Comic Con Kielce 2016, ale na kilkanaście dni przez wydarzeniem dowiedzieliśmy się, że niestety tak się nie stanie. Organizator imprezy, portal dzikabanda.pl, odwołał ją, zapowiadając przy okazji, że konwent odbędzie się we wrześniu 2017 roku w Warszawie. Opisywane dziś Comic Cony organizują jednak zupełnie inne firmy, więc jesteśmy dobrej myśli.