Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2017, 08:42

autor: Góral

Intel Extreme Masters Katowice 2017 odwiedziło ponad 100 tys. osób

Organizatorzy Intel Extreme Masters Katowice 2017 pochwalili się, że imprezę odwiedziło ponad 100 tysięcy osób. Choć dokładne dane nie są jeszcze znane, to przewiduje się, że zeszłoroczny rekord, wynoszący 113 tysięcy osób, zostanie pobity.

Wczoraj zakończył się tegoroczny turniej Intel Extreme Masters Katowice, który tym razem został podzielony na dwa weekendy – pierwsza część zmagań odbyła się w dniach 25–26 lutego, a druga 3–5 marca. Jak czytamy w serwisie wirtualnemedia.pl, impreza okazała się ogromnym sukcesem i przyciągnęła do Spodka ponad 100 tysięcy osób. Dokładna liczba nie jest jeszcze znana, ale organizatorzy przewidują, że zeszłoroczny rekord (113 tysięcy odwiedzających) zostanie pobity.

Intel Extreme Masters Katowice 2017 najprawdopodobniej pobiło rekord zeszłorocznej edycji (113 tysięcy odwiedzających) / Źródło zdjęcia: IEM. - Intel Extreme Masters Katowice 2017 odwiedziło ponad 100 tys. osób - wiadomość - 2017-03-06
Intel Extreme Masters Katowice 2017 najprawdopodobniej pobiło rekord zeszłorocznej edycji (113 tysięcy odwiedzających) / Źródło zdjęcia: IEM.

Przy okazji w serwisie opublikowano wypowiedź Mateusza Kowalczyka, menedżera polskiej organizacji e-sportowej AGO Gaming, który stwierdził, że rozbicie Intel Extreme Masters Katowice na dwa weekendy związane jest przede wszystkim z wymaganiami Valve co do lepszej ekspozycji zmagań w Counter-Strike: Global Offensive:

„Osobom spoza środowiska gamingowego może się wydawać, że podział tegorocznego IEM na etapy to wynik rozrastania się imprezy i jej rosnącej popularności. W rzeczywistości jednak chodzi bardziej o to, że producenci gry Counter Strike starają się zawsze, aby właśnie rozgrywki w ten tytuł były głównym wydarzeniem imprezy. W rzeczywistości więc organizatorzy IEM zostali zmuszeni przez producenta Counter Strike'a do podzielenia finałów na 2 osobne etapy.”

Przypominamy, że w walce o tytuł najlepszej drużyny w Counter-Strike: Global Offensive zwyciężyła ekipa Astralis, która w finale pokonała FaZe Clan. Zmagania w League of Legends wygał zespół Flash Wolves, a w StarCrafcie II najlepszy okazał się Jun „TY” Tae Yan.

Ekipa Astralis cieszy się z wygranej w turnieju Counter-Strike: Global Offensive / Źródło zdjęcia: IEM. - Intel Extreme Masters Katowice 2017 odwiedziło ponad 100 tys. osób - wiadomość - 2017-03-06
Ekipa Astralis cieszy się z wygranej w turnieju Counter-Strike: Global Offensive / Źródło zdjęcia: IEM.