Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2016, 12:59

autor: luckie

11 bit zapowiada Beat Cop – poczuj klimat amerykańskich seriali kryminalnych

Polskie 11 bit studios zapowiedziało Beat Cop, tworzoną przez zespół Pixel Crow przygodówkę point-and-click o policjancie pilnującym porządku na ulicach Nowego Jorku. Gra tętni klimatem retro dzięki oldskulowej grafice i licznym nawiązaniom do amerykańskich seriali kryminalnych z lat 70. i 80.

11 bit zapowiada Beat Cop – poczuj klimat amerykańskich seriali kryminalnych - ilustracja #1

Twórcy polskiego hitu This War of Mine i jednocześnie właściciele sklepu Games Republic – firma 11 bit studios – zapowiadają kolejną produkcję. Będzie nią Beat Cop, pixel artowa przygodówka, której głównym bohaterem jest Jack Kelly, były detektyw niesłusznie oskarżony o zabójstwo i zdegradowany do roli zwykłego krawężnika. Jakby tego było mało, nowy szef Jacka traktuje go jak śmiecia, jego żona to istna diablica, a na dokładkę usiłuje go dopaść lokalna mafia. Do jego nowych obowiązków należy pilnowanie porządku na ulicach, ściganie drobnych wykroczeń i wlepianie mandatów, jednak na boku usiłuje on dociec, kto go wrobił. Gwoli ścisłości, Beat Cop nie będzie typową przygodówką point-and-click, gdyż zabawę urozmaicą elementy time management.

Beat Cop w skrócie
 1. Gra polskiego studia Pixel Crow i 11 bit studios;
 2. Przygodówka point-and-click z elementami time management;
 3. Bohaterem jest były detektyw wrobiony w morderstwo i zdegradowany do roli krawężnika;
 4. Produkcja obfituje w nawiązania do amerykańskich seriali kryminalnych i tętni klimatem lat 80-tych;
 5. Docelowe platformy to PC (Windows, Linuks) i Mac;
 6. Premiera planowana jest na jesień 2016 roku.

Choć jest zbyt wcześnie, aby oceniać samą grę, to póki co najmocniejszą stroną Beat Cop wydaje się być fenomenalny klimat Nowego Jorku z lat 80-tych. Już sam zwiastun rozbraja osoby pamiętające amerykańskie kryminalne seriale telewizyjne z drugiej połowy ubiegłego wieku, takie jak Kojak, Columbo, Magnum czy Policjanci z Miami. Do tego dorzućmy garść soczystego, niepoprawnego politycznie humoru, muzykę w stylu retro i masę ikonicznych elementów epoki, na czele z donutami, kawą i pizzą, a otrzymamy produkcję, która bez wątpienia wywoła niejeden uśmiech na twarzach nieco starszego pokolenia graczy.

Za produkcję Beat Cop odpowiada studio Pixel Crow, złożone z doświadczonych deweloperów: Macieja Miąsika i Adama Kozłowskiego, a producentem jest Marek Ziemak z 11 bit studios. Tytuł ma się ukazać na komputerach PC (Windows, Linux) i Mac jesienią 2016 roku – Beat Cop da się już zamawiać w przedsprzedaży w Games Republic w cenie 59,99 zł. Produkcja pojawi się w grywalnej wersji na tegorocznej imprezie PAX EAST w Bostonie, odbywającej się w ten weekend.

11 bit zapowiada Beat Cop – poczuj klimat amerykańskich seriali kryminalnych - ilustracja #3
11 bit zapowiada Beat Cop – poczuj klimat amerykańskich seriali kryminalnych - ilustracja #4
11 bit zapowiada Beat Cop – poczuj klimat amerykańskich seriali kryminalnych - ilustracja #5
 1. Oficjalna strona gry Beat Cop
 2. Beat Cop w sklepie Games Republic

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-21

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.