Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 21 kwietnia 2016, 12:25

autor: Adrian Werner

W FIFA Soccer: Prime Stars mobilna odsłona marki Electronic Arts romansuje z RPG

Firma Electronic Arts rozpoczęła testy wczesnej wersji FIFA Soccer: Prime Stars, czyli mobilnej gry piłkarskiej, łączącej mechanizmy sportowego managera z elementami RPG.

Firma Electronic Arts szykuje kolejną mobilną odsłonę swojej najpopularniejszej sportowej marki. Gra otrzymała tytuł FIFA Soccer: Prime Stars i jej wczesna wersja trafiła do testów na singapurski App Store w ramach tzw. soft-launchu.

Gra mocno odbiega od dotychczasowych mobilnych odsłon cyklu. Nie mamy tu bowiem do czynienia z piłkarską zręcznościówką. Na pierwszy rzut oka można uznać, że jest to typowy sportowy manager, ale w przypadku FIFA Soccer: Prime Stars mechanika została mocno uproszczona i zamiast tego dorzucono masę elementów RPG. W rezultacie otrzymujemy produkcję, w której zabawa sprowadza się tak naprawdę do gromadzenia i rozwijania zawodników, a wszystko inne odgrywa rolę trzeciorzędną.

Tworzenie wymarzonej drużyny zaczynamy od werbowania piłkarzy. Potem musimy przeprowadzać ich przez sesje treningowe, które pozwalają rozwijać umiejętności zawodników i awansować ich na kolejne poziomy doświadczenia. Gracz musi także ustawiać taktyki na mecze, które można śledzić na żywo dzięki silnikowi 3D. W rzeczywistości jednak ten ostatni aspekt jest bardzo uproszczony i o zwycięstwie decyduje przede wszystkim skład drużyny oraz zdolności zawodników.

Grę opracowała firma Electronic Arts, dzięki czemu FIFA Soccer: Prime Stars może pochwalić się oficjalnymi licencjami. W udostępnionej graczom w Singapurze wersji obecnie jest pięć lig europejskich: Premier League (Wielka Brytania), Liga Espanola (Hiszpania), Bundesliga (Niemcy), Serie A (Włochy) oraz Ligue 1 (Francja). Każda z nich posiada drobiazgowo odtworzone drużyny i zawodników, zgodne z trwającym obecnie sezonem 2015–2016.

FIFA Soccer: Prime Stars oparte zostanie na modelu darmowym z mikropłatnościami. W planach są wersje gry na systemy iOS i Android. Na razie nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się premiery w Europie.

FIFA Soccer: Prime Stars w singapurskim App Store

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-21

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

FIFA Soccer: Prime Stars

FIFA Soccer: Prime Stars