Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Unloved (PC)
OkładkaUnloved (PC)

Unloved PC

Pierwszoosobowa strzelanka będąca komercyjnym rozwinięciem darmowej modyfikacji do Doom II: Hell on Earth, stworzona na silniku Unreal 4. W Unloved trafiamy do zamkniętych lokacji rodem z koszmarów sennych, opanowanych przez demony, z którymi musimy walczyć.

Akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Unloved Premiera PC

29września2016

producent: BlueEagle Productions wydawca: Paul Schneider Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Unloved to wydana na platformę PC pierwszoosobowa strzelanka autorstwa studia BlueEagle Productions. Projekt rozpoczął żywot w 2010 roku, jako darmowa modyfikacja do Doom II: Hell on Earth. Zyskał on sporą popularność i duże uznanie, więc twórcy postanowili opracować wersję komercyjną opartą na silniku Unreal Engine 4. Przesiadka na nową technologię przyniosła oczywiście znacznie lepszą grafikę, ale zachowano znane z pierwowzoru bardzo szybkie tempo akcji i brutalność walki.

Fabuła

Autorzy Unloved nie zawracali sobie głowy tworzeniem rozbudowanej fabuły. Trafiamy po prostu w wyjęte wprost z koszmarów sennych miejsce opanowane przez demony i musimy wywalczyć sobie drogę ku wolności.

Mechanika

Wydane na PC Unloved zaprojektowano z myślą o fanach oldskulowych FPS-ów. Tempo rozgrywki jest bardzo duże, poziom trudności wysoki, a gra nie ogranicza w żaden sposób taszczonego przez gracza arsenału. Każdy typ uzbrojenia da się modyfikować za pomocą znajdowanych po drodze części. W trakcie rozgrywki gromadzimy również magiczne świecidełka ulepszające zdolności bohatera, pozwalające np. zwiększać jego wytrzymałość na obrażenia lub przyspieszając ruchy. Na raz możemy jednak nosić tylko kilka takich ozdóbek, więc trzeba zdecydować, jakie bonusy najlepiej pasują do naszego stylu walki.

Wszystkie mapy generowane są losowo, ale w dosyć specyficzny sposób. Autorzy ręcznie opracowali bowiem masę małych segmentów, a silnik za każdym razem tworzy z nich inne kombinacje. Następnie specjalny moduł nazwany Architektem zamyka dostęp do niektórych lokacji i decyduje, gdzie umieścić pozwalające je otworzyć klucze, jak również ustala miejsce, gdzie będziemy musieli wykonać ostateczne zadanie, po którym przeniesiemy się na nowy poziom.

Tryby gry

Gra oferuje kilka trybów wpływających na przebieg rozgrywki. Standardowym jest Ultra Violence, stawiający na szybką akcję i hektolitry krwi wylewane na ekran. Z kolei Classic Horror wzmacnia przeciwników i zmniejsza liczbę amunicji. Jego kompletnym przeciwieństwem jest koncentrujący się na radosnej rozwałce Arcade Style. Ostatnim jest Hot Mode, wzorowany na polskim SUPERHOT, gdzie czas biegnie tylko wtedy, gdy się ruszamy. Wszystkim tym możemy bawić się samotnie lub w kooperacji dla maksymalnie czterech graczy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Unloved: 16+

Unloved Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel/AMD Quad Core 3 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki Nvidia GeForce GTX 660/MD Radeon 7870 HD
 • 3 GB HDD
 • Windows 7/8/10
 • Zalecane:
 • Intel/AMD Core 2.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • 500 MB HDD
 • Windows 7