Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Nosferatu: The Wrath of Malachi (PC)
OkładkaNosferatu: The Wrath of Malachi (PC)

Nosferatu: Gniew Malachiego PC

Nosferatu: The Wrath of Malachi

Gra łącząca niesamowitą, przepełnioną grozą i lękiem atmosferę typową dla tytułów z gatunku „survival horror” (seria Resident Evil czy Silent Hill) oraz dynamiczną i brutalną rozgrywkę, z której słyną pierwszoosobowe strzelanki.

Akcji | FPP

Nosferatu: Gniew Malachiego Premiera PC

21października2003

pudełko PL

8marca2004

producent: Idol wydawca: Pan Interactive wydawca PL: Nicolas Games Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Nosferatu: The Wrath of Malachi to gra łącząca niesamowitą, przepełnioną grozą i lękiem atmosferę typową dla tytułów z gatunku „survival horror” (seria Resident Evil czy Silent Hill) oraz dynamiczną i brutalną rozgrywkę, z której słyną pierwszoosobowe strzelanki. Cała akcja gry toczy się w 1912 roku i przedstawia walkę głównego bohatera z hordami wampirów i innych diabolicznych bestii, umiejscowioną w starym zamczysku Malachi, mającą na celu ocalenie jego rodziny i w ogóle całej ludzkości przed złem. Poszczególni członkowie rodziny zabarykadowali się w różnych częściach olbrzymiej posiadłości, gracze zaś wcielając się w postać bohatera muszą odnaleźć każdego z nich i zaprowadzić do bezpiecznego miejsca w zamku (tzw. safe area). Podczas oswobadzania swej siostry (ostatniego członka rodzony), gracz zmierzy się z samym tytułowym Nosferatu, panem wampirów i stworzeń ciemności.

  • Bogaty arsenał broni, począwszy od krucyfiksu, kielicha z wodą święconą, przez broń białą, miecze i rapiery, a skończywszy na muszkietach, pięciostrzałowych rewolwerach, strzelbach i w końcu karabinach maszynowych.
  • Oswobodzeni członkowie rodziny mogą pomagać graczowi w walce, używać broni, itp.
  • Specjalny generator architektoniczny „Architectural Generator Engine”, dzięki któremu za każdym razem gdy zaczynamy grę od początku zamek wygląda inaczej, członkowie rodziny znajdują się w innych miejscach, itp.
  • Trójwymiarowy silnik graficzny, wykorzystujący szereg nowoczesnych efektów specjalnych, w tym dynamiczne oświetlenie.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 563 głosów czytelników.

Nosferatu: Gniew Malachiego cena w dniu premiery: 69,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Nosferatu: Gniew Malachiego

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.