Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Nosferatu: The Wrath of Malachi (PC)

Nosferatu: Gniew Malachiego PC

Nosferatu: The Wrath of Malachi

Gra łącząca niesamowitą, przepełnioną grozą i lękiem atmosferę typową dla tytułów z gatunku „survival horror” (seria Resident Evil czy Silent Hill) oraz dynamiczną i brutalną rozgrywkę, z której słyną pierwszoosobowe strzelanki.

Akcji | FPP

PC Windows
Okładka Nosferatu: The Wrath of Malachi (PC)

producent: Idol

wydawca: Pan Interactive

wydawca PL: Nicolas Games

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21października2003

8marca2004

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nosferatu: The Wrath of Malachi to gra łącząca niesamowitą, przepełnioną grozą i lękiem atmosferę typową dla tytułów z gatunku „survival horror” (seria Resident Evil czy Silent Hill) oraz dynamiczną i brutalną rozgrywkę, z której słyną pierwszoosobowe strzelanki. Cała akcja gry toczy się w 1912 roku i przedstawia walkę głównego bohatera z hordami wampirów i innych diabolicznych bestii, umiejscowioną w starym zamczysku Malachi, mającą na celu ocalenie jego rodziny i w ogóle całej ludzkości przed złem. Poszczególni członkowie rodziny zabarykadowali się w różnych częściach olbrzymiej posiadłości, gracze zaś wcielając się w postać bohatera muszą odnaleźć każdego z nich i zaprowadzić do bezpiecznego miejsca w zamku (tzw. safe area). Podczas oswobadzania swej siostry (ostatniego członka rodzony), gracz zmierzy się z samym tytułowym Nosferatu, panem wampirów i stworzeń ciemności.

  • Bogaty arsenał broni, począwszy od krucyfiksu, kielicha z wodą święconą, przez broń białą, miecze i rapiery, a skończywszy na muszkietach, pięciostrzałowych rewolwerach, strzelbach i w końcu karabinach maszynowych.
  • Oswobodzeni członkowie rodziny mogą pomagać graczowi w walce, używać broni, itp.
  • Specjalny generator architektoniczny „Architectural Generator Engine”, dzięki któremu za każdym razem gdy zaczynamy grę od początku zamek wygląda inaczej, członkowie rodziny znajdują się w innych miejscach, itp.
  • Trójwymiarowy silnik graficzny, wykorzystujący szereg nowoczesnych efektów specjalnych, w tym dynamiczne oświetlenie.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 560 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Nosferatu: Gniew Malachiego

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Spory "wysyp" wersji demonstracyjnych

wiadomość22 września 2003

Zarówno developerzy, jak i wydawcy nowych produkcji nie próżnują. Najlepszym sposobem na przekonanie graczy co do wartości programu jest oczywiście opublikowanie grywalnego dema - dzięki takiemu rozwiązaniu "namacalnie" można stwierdzić jakość gry i zdecydować się na późniejszy zakup. Ostatni weekend obfitował w wersje demonstracyjne tytułów różnego rodzaju: The Lord of the Rings: The Return of the King (gry akcji - TPP), Nosferatu: The Wrath of Malachi (gry akcji - FPP), Judge Dredd: Dredd versus Death (gry akcji - FPS), Worms 3D (gra zręcznościowa), Lords of EverQuest (gra strategiczna - RTS) oraz Chaos Legion (gra akcji), zaś wszystkie pliki możecie oczywiście pobrać z naszego działu Pliki - serwer FTP.

A mroku znów czai się Nosferatu...

wiadomość25 czerwca 2003

Trudno dociec, co powoduje człowiekiem, że tak uwielbia się bać. Od zarania dziejów, to wszystko co wywoływało w nas paniczne uczucie lęku, jednocześnie pociągało ku sobie, wzywało, kusiło... Stare zamczyska, mroczne korytarze, cmentarne krypty wciąż mają w sobie jakąś taką magiczną moc, która każe nam zapuścić się w nieznane...