Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2003, 10:32

autor: ComCo

Spory "wysyp" wersji demonstracyjnych

Zarówno developerzy, jak i wydawcy nowych produkcji nie próżnują. Najlepszym sposobem na przekonanie graczy co do wartości programu jest oczywiście opublikowanie grywalnego dema - dzięki takiemu rozwiązaniu "namacalnie" można stwierdzić jakość gry i zdecydować się na późniejszy zakup. Ostatni weekend obfitował w wersje demonstracyjne tytułów różnego rodzaju: The Lord of the Rings: The Return of the King (gry akcji - TPP), Nosferatu: The Wrath of Malachi (gry akcji - FPP), Judge Dredd: Dredd versus Death (gry akcji - FPS), Worms 3D (gra zręcznościowa), Lords of EverQuest (gra strategiczna - RTS) oraz Chaos Legion (gra akcji), zaś wszystkie pliki możecie oczywiście pobrać z naszego działu Pliki - serwer FTP.

Zarówno developerzy, jak i wydawcy nowych produkcji nie próżnują. Najlepszym sposobem na przekonanie graczy co do wartości programu jest oczywiście opublikowanie grywalnego dema - dzięki takiemu rozwiązaniu "namacalnie" można stwierdzić jakość gry i zdecydować się na późniejszy zakup. Ostatni weekend obfitował w wersje demonstracyjne tytułów różnego rodzaju: The Lord of the Rings: The Return of the King (gry akcji - TPP), Nosferatu: The Wrath of Malachi (gry akcji - FPP), Judge Dredd: Dredd versus Death (gry akcji - FPS), Worms 3D (gra zręcznościowa), Lords of EverQuest (gra strategiczna - RTS) oraz Chaos Legion (gra akcji), zaś wszystkie pliki możecie oczywiście pobrać z naszego działu Pliki - serwer FTP.

The Lord of the Rings: The Return of the King

Rozmiar pliku: 83,8 MB

The Lord of the Rings: The Return of the King to gra akcji z widokiem ukazanym z perspektywy trzeciej osoby wzorowana na kinowej adaptacji trzeciej części powieści J.R.R. Tolkiena - Władca pierścieni: Powrót Króla.

Zadaniem gracza, podobnie zresztą jak w książce i wzorowanym na niej filmie, jest ostateczne zniszczenie będącego przyczyną wszystkich kłopotów pierścienia i uwolnienie krainy Śródziemia od Lorda Saurona i podległych mu oddziałów paskudnych orków.

The Lord of the Rings: The Return of the King to szybka, dynamiczna akcja, duża ilość elementów przygodowych oraz w pełni trójwymiarowa i bogata w szczegóły oprawa audiowizualna nawiązująca do tej jaką znamy z filmu.

Uwaga: Demo pozwala na zagranie postacią Gandalfa walczącego z hordą Orków.

Nosferatu: The Wrath of Malachi

Rozmiar pliku: 211,8 MB

Nosferatu: The Wrath of Malachi to gra łącząca niesamowitą, przepełnioną grozą i lękiem atmosferę typową dla tytułów z gatunku „survival horror” (seria Resident Evil czy Silent Hill) oraz dynamiczną i brutalną rozgrywkę, z której słyną pierwszoosobowe strzelanki. Cała akcja gry toczy się w 1912 roku i przedstawia walkę głównego bohatera z hordami wampirów i innych diabolicznych bestii, umiejscowioną w starym zamczysku Malachi, mającą na celu ocalenie jego rodziny i w ogóle całej ludzkości przed złem. Poszczególni członkowie rodziny zabarykadowali się w różnych częściach olbrzymiej posiadłości, gracze zaś wcielając się w postać bohatera muszą odnaleźć każdego z nich i zaprowadzić do bezpiecznego miejsca w zamku (tzw. safe area). Podczas oswobadzania swej siostry (ostatniego członka rodzony), gracz zmierzy się z samym tytułowym Nosferatu, panem wampirów i stworzeń ciemności.

Judge Dredd: Dredd versus Death (Beta Demo)

Rozmiar pliku: 148,9 MB

Sędzia Dredd - twardziel jakich mało, a jednocześnie osoba, która śmiertelnie poważnie traktuje swoją pracę – to postać, w którą wcielamy się w tej produkcji. Gra nie ma nic wspólnego z filmową adaptacją przygód Dredda (dla przypomnienia - Sylvester Stallone w roli głównej), jak można by początkowo przypuszczać, ale bezpośrednio nawiązuje do komiksu, który bije rekordy popularności na Zachodzie. Całość jest pierwszosobową strzelanką, gdzie jako stróż prawa i porządku w nowoczesnej metropolii, musimy pozbywać się elementu przestępczego panoszącego się na ulicach miasta.

Uwaga: Demo w wersji beta. Zawiera trzeci rozdział z trybu rozgrywki „Story” oraz dodatkowo pozwala na grę w dwóch trybach zręcznościowych (typu Arcade), tj. „Zombie Headshot Apocalypse” oraz „Riot”.

Worms 3D (Official Demo)

Rozmiar pliku: 66,7 MB

Kolejna odsłona nieśmiertelnych robaków, tym razem w całkowicie nowym, w pełni wykorzystującym grafikę 3D wydaniu. Zastosowanie nowej technologii pozwoliło na wprowadzenie wielu niemożliwych do tej pory rozwiązań i elementów uatrakcyjniających zabawę, takich jak chociażby konieczność stosowania nowych strategii uwzględniających istnienie trzeciego wymiaru.

Pomimo, iż całe otoczenie generowane jest w 3D, gracz podobnie jak w poprzednich, stosujących grafikę 2D częściach gry dalej posiada pełną, ograniczoną jedynie własną inwencją, swobodę deformowania świata w którym oddziały robaków toczą ze sobą pojedynki. Oznacza to, iż może on zniszczyć każdy z elementów otoczenia a na dodatek może to uczynić na wiele sposobów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby najpierw wykorzystując jedną z wielu dostępnych broni przebić się przez oddzielającą nas od przeciwnika przeszkodę a następnie jego samego posłać do krainy wiecznych łowów.

Uwaga: Demo zawiera jedną mapę i umożliwia rozgrywkę dwóch graczy na tym samym komputerze.

Lords of EverQuest (MP Demo)

Rozmiar pliku: 372,6 MB

„Lords of EverQuest” to gra należąca do gatunku strategii rozgrywanych w czasie rzeczywistym z dodatkiem elementów cRPG. Akcja rzeczonego tytułu umiejscowiona została w tym samym świecie co wcześniejsze gry z serii „EverQuest”, tj. w Norrath. W trybie rozgrywki dla jednego gracza przygotowano kampanię, w której trzy różniące się między sobą frakcje stają do walki o przejęcie totalnej kontroli nad kontynentem Antonica. Gracz może wybrać, którym z szesnastu dostępnych herosów/lordów Norrath chce się stać, a następnie udowodnić swoją przydatność w licznych bitwach i potyczkach. Podobnie jak to miało miejsce w zeszłorocznym hicie „Warcraft III: Reign of Chaos”, twórcy przygotowali bardzo rozbudowaną i wielowątkową fabułę, która stanowi główny element napędowy akcji owej produkcji – autorzy zapewniają, że cała historia widziana z trzech perspektyw (trzech stron konfliktu) gwarantuje ponad 75 godzin rozrywki. W trybie gry wieloosobowej, bo i tego nie mogło zabraknąć w nowoczesnym RTS-ie, możliwa jest rozgrywka do 12 osób równocześnie za pośrednictwem sieci lokalnej i Internetu.

Uwaga: Demo zawiera tutorial oraz pozwala wyłącznie na grę wieloosobową na jednej mapie.

Chaos Legion

Rozmiar pliku: 103,9 MB

Chaos Legion to gra dostarczająca zupełnie nowego widoku na grę z kategorii akcji. Oprócz kontrolowania głównego bohatera dostajemy sposobność na kierowanie przyzywanymi przez niego potężnymi legionami. Graczom udostępniona została możliwość zdobycia pokaźnej liczby ciosów zarówno obronnych, jak i ofensywnych. Pełna wersja Chaos Legion opowiada historię dwóch potężnych i walecznych szermierzy. Są nimi Sieg Wahrheit oraz jego stary przyjaciel Victor Delacroix. Historia ta mówi o pomocy, jaką Sieg musi udzielić swemu dawnemu kamratowi, który ogarnięty został przez siły ciemności. Zadanie to wypełnić musi zanim świat zostanie ogarnięty przez chaos, w innym wypadku straci swojego towarzysza broni na wieczność.