Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 23 września 2003

Poradnik: The Great Escape

Sznur, 23 września 2003, 17:25

Do działu poradników trafił opis przejścia taktycznej gry akcji The Great Escape, opartej na głośnym filmie wojennym z 1963 roku pod tym samym tytułem (pol. „Wielka Ucieczka”). Podobnie jak w filmie, tutaj również grupa alianckich żołnierzy próbuje uciec ze ściśle strzeżonego niemieckiego obozu jenieckiego.

Stwórz grę na N-Gage i wygraj międzynarodowy konkurs z pokaźną nagrodą pieniężną!

ComCo, 23 września 2003, 16:57

Połączenie przenośnej konsoli do gier, nowoczesnego telefonu komórkowego, odtwarzacza dźwięku oraz radioodbiornika, czyli urządzenie o nazwie N-Gage powinno trafić do rynkowej sprzedaży już na początku października. Tymczasem pomysłodawca rzeczonej „maszynki” - korporacja Nokia - ogłosił właśnie ciekawy konkurs dla niezależnych developerów z Europy, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Ich zadanie polega na stworzeniu jak najbardziej innowacyjnej produkcji rozrywkowej na tę platformę.

Traitors Gate 2: Cypher na engine Gamebryo
Traitors Gate 2: Cypher na engine Gamebryo

Kull, 23 września 2003, 16:46

Załoga zdolnych programistów założyła w 1985 firmę o nazwie NDL i rozpoczęła wspaniałą działalność na rzecz świata informatyki – pisanie enginów do gier. Aby przekonać Was do ich umiejętności podam tylko jeden tytuł, w którego silnik 3D maczała swoje programistyczne palce grupka owych szaleńców - Elder Scrolls III: Morrowind ... i wszystko jasne :-)

Battlefield 1942: Forgotten Hope – informacje o modzie
Battlefield 1942: Forgotten Hope – informacje o modzie

Phoenix, 23 września 2003, 15:24

Pomimo faktu, iż do premiery kolejnego moda (Forgotten Hope) do gry Battlefield 1942 pozostało jeszcze cztery dni już dzisiaj ludzie odpowiedzialni za jego powstanie postanowili udzielić kilku informacji odnośnie ich dzieła.

„Ostry Dyżur” z TV na monitor PC

Kull, 23 września 2003, 15:15

Produkcja serialu „Ostry Dyżur” (na zachodzie znany pod nazwą ER) rozpoczęła się w 1994 i trzeba od razu podkreślić – zrobił on światową furorę na małym ekranie. Nie jest to oczywiście żaden Wenezuelski tasiemiec, typu „Zbuntowany anioł” czy „Dziki księżyc”. Przy nakręcaniu kolejnych odcinków ER (a jest ich już około 185 – 9 serii) wykazano się sporym profesjonalizmem w przedstawieniu perypetii doświadczonego personelu w jednym z dzisiejszych amerykańskich szpitali. Podczas kolejnych seansów poznajemy losy lekarzy i pielęgniarek, których prywatne życie przeplata się z nieustannym poświęceniem w ratowaniu czyjegoś życia.

Dodatki do dema Worms 3D

Phoenix, 23 września 2003, 15:10

Jak zapewne spora część z Was wie wczoraj na łamach naszego serwisu pojawiła się informacja (https://www.gry-online.pl/newsroom/spory-wysyp-wersji-demonstracyjnych/z527e7) o „wysypie” wersji demonstracyjnych kilku tytułów rozrywki komputerowej. Wśród tytułów tych była także gra Worms 3D. Dzisiaj mamy dla Was przygotowaną kolejną wiadomość odnośnie rzeczonej produkcji.

Mechy wiecznie żywe!
Mechy wiecznie żywe!

ComCo, 23 września 2003, 10:55

Dla wszystkich wielbicieli mechów oraz gier akcji z nimi związanych, mamy świetną informację: otóż w siedzibie zespołu Made by Kiddies trwają prace nad grą Mech Arena: The First Match, która ukaże się na rynku w wersjach dedykowanych popularnym PeCetom oraz Xboxowi. W końcu obok walk gigantycznych robotów w trzydziestym wieku nie przechodzi się obojętnie...

Serious Sam 2 ma się bardzo dobrze

ComCo, 23 września 2003, 09:20

Po tym, jak Serious Sam: The Second Encounter okazał się być tak naprawdę 1.5, a nie drugą częścią cyklu, chorwackie studio Croteam ogłosiło rozpoczęcie prac nad pełnoprawnym sequelem tej dynamicznej strzelanki pierwszoosobowej. Od tamtego czasu nie mieliśmy praktycznie żadnych doniesień w sprawie postępu prac (wyjątek - patrz news „Jak się miewa projekt Serious Sam 2?”), aż wreszcie przedstawiciele zespołu developerskiego ujawnili garść nowych informacji nt. omawianej pozycji.

Sim City 4: Rush Hour w zachodnich sklepach
Sim City 4: Rush Hour w zachodnich sklepach

ComCo, 23 września 2003, 08:46

Wybudować posterunek policji, straży pożarnej czy nową szkołę? Postawić na rozwój dzielnicy mieszkalnej, czy może zainwestować w przemysł? I jak to wszystko zrobić przy okrojonym budżecie? Z podobnymi decyzjami zetknął się chyba każdy wielbiciel serii SimCity - zarządzanie miastem to nie jest taka prosta sprawa, a zły wybór prowadzi do coraz większej dziury budżetowej... Dylematy dylematami, a tymczasem zachodni posiadacze czwartej części powyższego cyklu mogą już udać się sklepów - na półkach pojawiło się właśnie oficjalne rozszerzenie gry, noszące podtytuł Rush Hour („Godziny Szczytu”).

Korporacja EA zapowiada epicką „Bitwę o Śródziemie”
Korporacja EA zapowiada epicką „Bitwę o Śródziemie”

ComCo, 23 września 2003, 08:05

Posiadanie oficjalnej licencji „Władcy Pierścieni” na tworzenie nowych gier nie stanowi klucza do sukcesu - najważniejsze jest jej odpowiednie spożytkowanie. Specjaliści od marketingu w Electronic Arts chyba dobrze o tym wiedzą, gdyż ogłosili właśnie, iż ich studio developerskie EA Los Angeles pracuje aktualnie nad rozbudowaną strategią czasu rzeczywistego, której akcja osadzona zostanie w świecie Śródziemia - The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth.