Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 29 września 2003

„Trzynastka” (XIII) pokazana od kuchni
„Trzynastka” (XIII) pokazana od kuchni

ComCo, 29 września 2003, 16:41

Jeżeli interesujecie się rozmaitymi innowacjami w branży gier komputerowych, to zapewne słyszeliście o tytule XIII. Ową strzelankę pierwszoosobową wyróżnia bowiem unikalna ręcznie rysowana, komiksowa grafika (cel-shading), która - mówię opierając się o wersje demonstracyjną – „wytwarza” naprawdę świetny nastrój podczas rozgrywki. Debiut „Trzynastki” na sklepowych półkach powinien nastąpić już na początku października, a tymczasem redaktorzy zachodniego serwisu internetowego Team Xbox przygotowali interesujący artykuł, przedstawiający proces tworzenia XIII od przysłowiowej kuchni.

GameSpy po raz wtóry – 25 najbardziej niedocenionych pozycji rynku elektroniczno-rozrywkowego

Phoenix, 29 września 2003, 16:23

Po tym, jak dość niedawno na łamach serwisu GameSpy.com pojawiła się lista 25 najbardziej przereklamowanych produkcji w historii gier komputerowych (informowaliśmy Was o tym w wiadomościach: „Ćwierć setki przereklamowanych gier wg GameSpy” oraz „25 najbardziej przereklamowanych produkcji w historii gier komputerowych”) nadszedł czas na kolejne zestawienie. Tematem dzisiaj zapoczątkowanej edycji rankingu są gry, które według opinii redaktorów wyżej wspomnianego serwisu zostały najbardziej niedocenione pośród tytułów gier wirtualnych.

Zapraszamy za stery wojskowego aeroplanu w wersji demo gry Wings of Honour

eLKaeR, 29 września 2003, 13:44

Nowy symulator lotu (realia I Wojny Światowej), noszący nazwę Wings of Honour i stworzony przez rodzimą firmę CITY Interactive, jest już osiągalny w polskich sklepach (np. tutaj). Jeśli macie problem z podjęciem decyzji o ewentualnym zakupie tego programu, to zapraszamy do zaznajomienia się z jego interaktywną edycją pokazową (download z serwera FTP wortalu GRY-OnLine).

Recenzja: Cold Zero

Fajek, 29 września 2003, 13:19

Cold Zero to przygodowa gra akcji zrealizowana przy użyciu zaawansowanego trójwymiarowego silnika graficznego. Gracz jako prywatny detektyw John McAffrey musi wykonać 16 trudnych misji i uporać się m.in. z Włoską Mafią.

Ultima X: Odyssey w ujęciu oficjalnym i "od kuchni"

eLKaeR, 29 września 2003, 12:12

Wielkimi krokami zbliża się moment rynkowego debiutu PeCetowej gry cRPG, noszącej nazwę Ultima X: Odyssey i przeznaczonej do wieloosobowej zabawy za pośrednictwem Internetu. Kolejna część flagowej sagi spod znaku firmy Origin Systems zostanie wydana nakładem korporacji Electronic Arts prawdopodobnie wraz z początkiem przyszłego roku. Użytkownicy zainteresowani „dziesiątką” powinni zapoznać się z dwoma nowymi filmami, które właśnie wypłynęły na fale globalnego oceanu informatycznego.

Wybory na najseksowniejszych z graczy!

Łosiu, 29 września 2003, 11:29

Kto powiedział, że gracz komputerowy to zgarbiony okularnik, skrywający się przed światem w ciemnym pokoju...? No kto? Nie ma bardziej mylnego twierdzenia, a udowodnić to chce serwis gamer.tv organizując specjalne wybory na najseksowniejszych graczy. Owa impreza skierowana jest do graczy z całego świata, aczkolwiek jej finał będzie miał miejsce w Londynie oraz Los Angeles, co dla mieszkańców krajów innych niż Wielka Brytania i Stany Zjednoczone może stanowić znaczny problem. Nie mniej jednak warto śledzić jej przebieg – w końcu wezmą w niej udział tacy sami ludzie jak my :)

Trwa developing Kingdom Hearts II oraz Kingdom Hearts: Chain of Memories

eLKaeR, 29 września 2003, 11:11

Wirtualna gra fabularna Kingdom Hearts, zrealizowana przez korporację Square Enix w kooperacji z wytwórnią Walta Disney’a, znalazła na całym globie ziemskim ponad trzy miliony nabywców od momentu swojego rynkowego debiutu w drugiej połowie ubiegłego roku. Na temat powstającego sequela rzeczonej pozycji pisaliśmy już tutaj, natomiast teraz chcielibyśmy przedstawić rozszerzone informacje z tej dziedziny oraz ujawnić inny projekt w ramach uniwersum KH.

Chrome dostanie multiplayerowe demo

ComCo, 29 września 2003, 07:55

Pełna wersja Chrome, autorstwa rodzimego zespołu Techland, od początku wzbudzała pewne kontrowersje. Wysokie oczekiwanie związane z tą grą akcji/FPP (polski tytuł miał stać na równi z zachodnimi), długie miesiące oczekiwań, press-packi twórców i... wreszcie jest. W „branży” lekko zawrzało, zaś z liczby opinii graczy śmiało można by stworzyć niewielką książkę. W wielkim skrócie: jedni byli zachwyceni, inni narzekali na błędy uniemożliwiające przyjemną rozgrywkę. Od momentu premiery minęło już jednak parę ładnych tygodni, zaś autorzy omawianego tytułu wcale nie zaprzestali prac nad swoim dziełem. Dowodem może być chociaż przygotowywanie multiplayerowego dema...